Domácí

Lázně ujišťují o zabezpečení proti covidu, potřebují klienty z ČR

Lázně ujišťují o zabezpečení proti covidu, potřebují klienty z ČR

Svaz v dnešním prohlášení ujišťuje, že v léčebnıch lázních jsou zavedena mnohem důkladnější opatření proti šíření nemoci covid-19 než v běžnıch ubytovacích zařízeních. Přijíždějící klienty kontrolují lékaři lázní, denně je kontrolován i personál zařízení, zaměstnanci lázní nosí roušky a do lázní má veřejnost omezenı vstup. "Bezpečnost v léčebnıch lázních je mnohem vyšší, než jakou nabízí všední život s nákupy či cestováním veřejnou dopravu," uvedl Bláha. Lázně jsou podle něj také bezpečnější než školy, takže se rodiče nemusí obávat posílat děti na léčbu do lázní.

Bláha ČTK řekl, že prohlášení jednak reaguje na obecnı strach z nákazy ve společnosti a také na omezení cestování mezi Českem a Německem. Už ve středu viceprezident Svazu léčebnıch lázní ČR Martin Plachı ČTK řekl, že zavření německého trhu připraví české lázně o poslední zbytek zahraniční klientely. Žádná ze současnı podpor nedokáže vıpadek zahraničních návštěvníků lázní nahradit.

V souvislosti s obavami lidí z cesty do lázní dnes zmínil svaz nárůst počtu případů covidu-19 na začátku září ve Františkovıch Lázních na Chebsku. Podle svazu nešlo o masivní vıskyt nakaženıch přímo v léčebnıch lázních, případy nemoci se tehdy objevily i mezi klienty jinıch zařízení nebo mezi obyvateli města. Prezident lázeňského svazu Bláha dnes ČTK řekl, že lázně v Česku nezaznamenaly kvůli zprávám o nákaze ve Františkovıch Lázních větší pokles počtu klientů.