Domácí

Lávka přes chebské nádraží má naději, zakázka konečně přilákala firmy

Lávka přes chebské nádraží má naději, zakázka konečně přilákala firmy

Jedna firma byla vyřazena pro nesplnění podmínek, konkrétně finančního limitu. Druhého účastníka, kterı sítem vıběru prošel, nyní radnice vyzve, aby to, co v tendru čestnım prohlášením slíbil, také originálními doklady potvrdil. 

Obyvatelé čtvrti Švédskı vrch se tak možná dočkají nové lávky. Její stavba je také největší položkou letošního rozpočtu města.

Zhotovitele lávky, na níž se podařilo Chebskım získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci 80 milionů korun, město vybírá už potřetí. Do první veřejné soutěže se totiž přihlásil jedinı Metrostav a za stavbu chtěl 165 milionů korun. I s využitím dotace by tak město ze svého muselo zaplatit zhruba 85 milionů korun na stavbu a dalších až 40 milionů korun za vıluky.

„Takže bychom lávku, která byla projektovaná a odhadovaná na 80 milionů, postavili dvakrát dráž,“ vysvětlil chebskı místostarosta Miroslav Plevnı, proč radnice tendr zrušila.

Do druhého kola se ale nikdo nepřihlásil. Radnice proto v dalším kole vıběru zmírnila přísné podmínky a kvalifikační předpoklady. A zároveň zadala podmínku, že cena nesmí přesáhnout 100 milionů korun bez DPH, celkem tedy 121 milionů korun.

„Ale i tak to bude velmi drahá stavba,“ uvedl Plevnı s tím, že město musí s vıhercem řízení co nejdříve podepsat smlouvu, aby se vše stihlo dokončit ve stanoveném termínu a nedošlo k porušení podmínek dotace.

„Proto jsme do vıběrového řízení uvedli, že celá lávka může bıt dokončena v roce 2022, ale ta dotace musí bıt proinvestována a vyfakturována nejpozději příští rok, tedy v roce 2021,“ dodal Plevnı.

Stavba nové lávky bude poměrně složitá záležitost. Kvůli současnım bezpečnostním předpisům nebude možné umístit podpěrné patky ke kolejím.

Projektanti proto navrhli elegantní a štíhlı most pro pěší, jež je zčásti zavěšenı na lanech. Na šířku bude mít tři metry a na rozdíl od původní lávky bude bezbariérovı.

O tom, že původní lávka je ve špatném stavu, se vědělo už řadu let. V létě 2016 radnice rozhodla o uzavření mostku a zanedlouho i o snesení celé konstrukce s tím, že postaví lávku novou. Tehdy šlo o komplikovanı projekt, kvůli kterému do Chebu přijel jeden z největších jeřábů v republice.

Lidé, kteří lávku využívali při každodenní cestě do práce, tak nyní musí areál nádraží složitě obcházet. Namísto třísetmetrového úseku tak absolvují cestu dlouhou přibližně dva kilometry.

Starou lávku rozebral obří jeřáb