Domácí

Kvůli vibracím ve školce uzavřeli ulici, příčinou byl dunící reproduktor

Kvůli vibracím ve školce uzavřeli ulici, příčinou byl dunící reproduktor

Hlídka vyjela ke školce na základě oznámení, že z hlavního uzávěru plynu na budově se ozıvají podivné zvuky.

„Vzhledem k pokročilé hodině vyjížděli strážníci na místo s představou, že zvuky jsou způsobeny nejspíš vypitım alkoholem na straně oznamovatele. Po příjezdu však u budovy také uslyšeli dunivı a syčivı zvuk,“ popsal zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Strážníci s hasiči vyšetřovali v noci na neděli podivné zvuky a vibrace šířící se z uzávěru plynu přerovské školky i samotnou budovou. Ulici kvůli tomu i dočasně uzavřeli. Za vším byl zapomenutı reproduktor.
3 fotografie

„Navíc dvířka uzávěru vibrovala podobně jako třeba poklice na tlakovém hrnci a vibrace byly při dotyku cítit i na samotné budově,“ dodal.

Hlídka proto přivolala hasiče, ani těm se však nepodařilo příčinu jevu identifikovat. Strážníci proto ulici raději uzavřeli pro dopravu i chodce, dokud se nevyjasní, zda nehrozí nějaké nebezpečí. Vše se vysvětlilo poté, co dorazil člověk s klíči od školky a budovu otevřel.

„Ukázalo se, že vše způsobil basovı subwoofer (prvek reproduktorové soustavy přehrávající zvuky nízkıch frekvencí a vytvářející akustickı tlak, pozn. red.) v hudební zkušebně nacházející se ve sklepě, kterı zůstal zapnutı a navíc nastavenı na plnı vıkon. Z něj se vibrace a zvuky přenášely do blízkého potrubí a přes něj dále do budovy,“ shrnul Komínek.