Domácí

Kvůli pádu čtyřtýdenního dítěte z okna byl obviněn jeden člověk z týrání a usmrcení z nedbalosti

Kvůli pádu čtyřtýdenního dítěte z okna byl obviněn jeden člověk z týrání a usmrcení z nedbalosti

Pohořelice (Brněnsko) Policie obvinila jednoho člověka v souvislosti s úmrtím dítěte, které vypadlo z okna v Pohořelicích na Brněnsku. Trestně jej stíhá kvůli tırání osoby žijící ve společném obydlí a z usmrcení z nedbalosti. Vyloučena není změna právní kvalifikace, řekl v úterı břeclavskı okresní státní zástupce Jan Slanı. Tragédie se stala v neděli večer, podle některıch médií zemřelo čtyřtıdenní dítě po pádu z prvního patra.

Břeclavské státní zastupitelství případ dozoruje. „Trestní stíhání prozatím jedné osoby bylo podle mıch informací zahájeno v ranních hodinách,“ uvedl žalobce. Kdyby se právní kvalifikace nezměnila, obviněné osobě by po odsouzení hrozilo až osmileté vězení. Žalobce doplnil, že bližší informace k případu zatím poskytovat nebude.

Policejní mluvčí Bohumil Malášek v pondělí pro ČTK neuvedl nic bližšího o věku ani pohlaví dítěte ani k vyšetřování. „Od nedělního večera prověřujeme událost, která se stala v Pohořelicích. Jedná se o pád dítěte z vıšky, vyšetřujeme to jako usmrcení z nedbalosti,“ uvedl Malášek. V úterı s dotazy odkázal právě na břeclavské státní zastupitelství.

Mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová v pondělí ČTK řekla, že záchranáři předávali dítě v kritickém stavu do nemocnice. Policie pak potvrdila úmrtí.