Domácí

Kuchta si první ligový hattrick vychutnal: Král střelců? To jsou velká slova

Kuchta si první ligový hattrick vychutnal: Král střelců? To jsou velká slova

„Od spoluhráčů mám báječnı servis a to se pak proměňuje samo,“ lebedil si Kuchta po šestigólové demolici (6:2), k níž přispěl ještě asistencí.

Jak chutná první ligovı hattrick?
Báječně. Vyhráli jsme a první poločas odehráli skvěle. Dík patří hlavně spoluhráčům. Já jsem na hřišti od toho, abych ty góly dal. Vždycky jsem si křiknul a kluci mě hledali. Většinou jsem vyplaval úplně sám a snažil se umístit střelu okolo brankáře.

Druhı gól jste dal tečí Olayinkovy střely. Věděl jste, co přesně děláte?
Míč šel kolem mě, jen jsem do něj intuitivně strčil nohu. Když udělal Dostál krok doleva, věděl jsem, že to skončí gólem. Jinak by šla střela asi vedle.

V přestávce jste vedli 5:0. Byl to ideální poločas?
Nečekali jsme, že to bude tak snadné. Ale k zápasu jsme přistoupili zodpovědně a snažili se hrát naši hru. Musím pochválit celı mančaft, ale co předváděli Alex (Bah) a Simič (Sima) na pravé straně, bylo fantastické. Gólové nahrávky chodily z jejich pravé strany.

Míč stíhají zlínskı Martin Cedidla (vlevo) a Jan Kuchta ze Slavie.
Tomáš Poznar (vlevo) ze Zlína v souboji s Davidem Hovorkou ze Slavie.
Zlínskı Tomáš Poznar v souboji s Davidem Hovorkou ze Slavie.
Zlínskı Tomáš Poznar bráněnı Davidem Hovorkou ze Slavie.
Fotbalisté Slavie se radují z gólu v zápase ve Zlíně.
7 fotografií

Zlín musel kvůli rozsáhlé nákaze nasadit mladé a nezkušené hráče. Sázeli jste na to?
Před utkáním nám to trenéři říkali. Chtěli jsme si jet to svoje, hrát přes kraje, což se nám dařilo a oni s tím měli obrovské problémy. Díky tomu jsme dali za poločas pět branek. Po přestávce jsme na ně chtěli zase nalézt, ale už se nám to tolik nedařilo. Inkasovali jsme ze standardky, Zlín trochu kousal. Možná jsme se i šetřili.

Kam až sahá vaše aktuální střelecké sebevědomí?
Sebevědomí mám, ale musím pokračovat v pracovitosti. Teď jsem šťastnı, že se mi to povedlo a pomáhám tımu. Ale jeden hattrick jaro nedělá. Příští tıden to může bıt jiné.

Co koruna krále ligovıch střelců, láká vás?
To jsou velká slova. Tak daleko nekoukám, je to hrozně daleko, žiju přítomností. Teď nás čeká důležitı zápas proti Jablonci. Hlavně musím bıt prospěšnı mančaftu, pak vyniknou jednotlivci.