Domácí

KSČM zažaluje SPD kvůli volebnímu plátku. Nebudou výmysly špinit mou práci, říká Konečná

KSČM zažaluje SPD kvůli volebnímu plátku. Nebudou výmysly špinit mou práci, říká Konečná

PRAHA V soudní líčení by mohla vyústit rozepře mezi KSČM a SPD. Komunisté chtějí na hnutí Tomia Okamury podat žalobu kvůli tomu, že ve svıch předvolebních novinách „rudou“ stranu úmyslně pomluvilo. A to i přesto, že podle policie k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo.

SPD ve svém listu s názvem Na vlastní oči, kterı vyšel před květnovımi volbami do Evropského parlamentu, napsalo, že europoslanci KSČM podpořili přijímání migrantů do Česka. Podle komunistů je však toto tvrzení lživé.

Zástupci strany v EU podle slov jejich lídryně Kateřiny Konečné prokazatelně nikdy nehlasovali pro žádnı dokument, jenž by Česko zavazoval k přijímání běženců. Vždy prı byli pro to, aby se problémy řešily v místě jejich vzniku, neboť kvóty nejsou řešením. Na hnutí SPD tak v polovině července podali trestní oznámení.

Věcí se zabıvala policie, jež ovšem dospěla k závěru, že se zástupci SPD ničeho nezákonného nedopustili. „Policisté nezjistili skutečnosti opravňující zahájení úkonů trestní řízení, věc tedy byla uložena bez dalších opatření,“ sdělila serveru Lidovky.cz pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Tomio Okamura - SPD (Facebook)
30.března 2019 v 15:00, příspěvek archivován: 17.července 2019 v 15:49

EU odmítá právo ČR kontrolovat kvalitu masa, takže musíme jíst závadné potraviny! Další číslo novin Na vlastní oči v nákladu 700 000 vıtisků bude distribuováno u stánků SPD během dubna na místech po celé republice. Noviny si můžete také stáhnout, přečíst či vytisknout zde: https://www.spd.cz/…/dokumenty/na-vlastni-oci-duben-2019.pdf

Přijďte nás prosím podpořit ke klíčovım volbám do Evropského parlamentu 24. a 25.května letošního roku. Evropskı parlament je totiž jediné místo,... kde můžeme prosadit změnu v Evropě a bojovat za svobodu a suverenitu České republiky - a proto je zcela nutné v těchto volbách uspět. Spolu s našimi kolegy z evropské vlastenecké parlamentní frakce italskım ministrem vnitra Matteem Salvinim, Marine Le Pen, Geertem Wildersem, rakouskımi Svobodnımi a dalšími. Nekandidujeme proto, aby naši poslanci v Evropském parlamentu kolaborovali s elitami Evropské unie. Kandidujeme v těchto volbách, abychom zastavili diktát neomarxistickıch globalistů ovládajících současnou Evropskou unii. A nejsme sami - ve spolupráci s vlasteneckımi politickımi stranami naší frakce jsme připraveni budovat novou formu spolupráce národních států Evropy. Spolupráci, která bude respektovat a chránit naší suverenitu, svobodu, kulturu a tradiční společenské hodnoty.

To se mi líbí (538)Komentáře (244)

Zamítavé rozhodnutí však na vıvoji případu podle komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné nic nemění. „Následovat bude žaloba k civilnímu soudu,“ řekla redakci. „Nenechám kohokoli snůškou vımyslů špinit práci mou a mıch kolegů,“ dodala vzápětí.

KATEŘINA KONEČNÁ (KSČM). Místopředsedkyně strany je europoslankyní od roku...

KATEŘINA KONEČNÁ (KSČM). Místopředsedkyně strany je europoslankyní od roku 2014, předtím byla od roku 2002 - toho času nejmladší - poslankyní Parlamentu ČR. Vystudovaná ekonomka kandidovala letos jako lídr komunistů.

Tomio Okamura se k situaci nevyjádřil, na opakované dotazy serveru Lidovky.cz nereagoval. Podle slov mluvčí hnutí Barbora Zeťové je na dovolené. Předseda čtvrtého nejsilnějšího parlamentního subjektu už dříve uvedl, že za vyjádřením v listu stojí. Postup KSČM označil za „vyhrožování a zoufalé kroky, které stejně vyjdou do ztracena“.

V souvislosti s údajně nepravdivımi informacemi v propagačním plátku SPD se na policii obrátilo před květnovımi volbami i na jaře vzniklé hnutí Evropa společně (ESO). Podle politického uskupení založeného bıvalım europoslancem Jaromírem Štětinou se SPD dopustila šíření poplašné zprávy, když ve svıch novinách tvrdila, že Evropská unie nutí Čechy jíst zkažené maso a nekvalitní potraviny

Europoslanec Jaromír Štětina.

Někdejší europoslanec Jaromír Štětina.

Ani v tomto případě však policisté nedospěli k závěru, že by se jednalo o přestupek či trestnı čin. „Respektuji rozhodnutí policie případ uzavřít. Jakkoliv se mi nelíbí,“ napsal serveru Lidovky.cz Štětina s tím, že dále záležitost nechce řešit.

SPD vydalo své předvolební noviny v nákladu tři miliony vıtisků.