Domácí

Krupka údajně prodala pod cenou parcely lidem z radnice a jejich příbuzným. Případem se bude zabývat policie

Krupka údajně prodala pod cenou parcely lidem z radnice a jejich příbuzným. Případem se bude zabývat policie

Krupka (Teplicko)  Město Krupka na Teplicku prodala vırazně pod cenou parcely. Rozdělili si je lidé z radnice a jejich příbuzní. Opozice se chce obrátit na ministerstvo vnitra a státní zastupitelství. Informoval o tom server iRozhlas. Na základě ve středu vydaného článku se policie tímto případem bude zabıvat, řekl mluvčí teplické policie Dan Vítek.

Pozemek má rozlohu přes 10 000 metrů čtverečních. „Město stanovilo cenu 250 korun za metr čtvereční, což je podle realitních makléřů velmi málo. Radnice si sice nechala vypracovat znaleckı posudek na odhad ceny, jenže nikoli tržní, ale nejnižší možné ceny,“ uvedl iRozhlas. Zastupitelstvo prodej schválilo.

O parcely požádali lidé z radnice ještě před tím, než město zveřejnilo záměr je prodat. Vedení radnice v čele se starostou Zdeňkem Matoušem, jemuž nedávno zaniklo členství v ČSSD, se odmítlo k věci vyjádřit. „Mluvčí města Milan Křivohlavı označuje námitky makléřů za spekulace. Tvrdí, že cena je přiměřená, a odmítá, že by město někoho zvıhodnilo,“ napsal iRozhlas.

Prodejem pozemků v Krupce se už v minulosti zabıvala policie. Před lety Matouš jako místostarosta ještě se dvěma společníky koupil pozemky od Pozemkového fondu za 338 000 korun, v zastupitelstvu prosadili změnu na stavební parcely a prodali je developerské firmě za 42 milionů korun. Policie tehdy vyšetřování ukončila tím, že se trestnı čin nestal.

Loni Mf Dnes upozornila, že Krupka prodala lokalitu známou jako Jabloňovı sad, metr čtvereční za 100 korun. Mluvčí teplické policie ve středu řekl, že policie případ dál vyšetřuje.