Domácí

Krejčová postavila před dům „rouškovník", zájemci se na něj sesypali

Krejčová postavila před dům „rouškovník

Majitelka krejčovské dílny z vesničky u Hradce Králové vystavila v pondělí ráno na Facebooku fotku „rouškovníku“ s osmdesáti bavlněnımi rouškami a okamžitě se strhla mela.

Nejenže lidé přicházeli k domu, další lidé majitelce neustále psali a telefonovali. Sama krejčová přiznává, že to nabralo mnohem větší obrátky, než čekala.

„Z nevinného šití pár desítek roušek pro blízké se stala událost, která má dosah už k milionu a půl lidí. Nepřetržitě nám voláte, píšete o další roušky. Nejsme schopni vyhovět tisícům lidí, jelikož šijeme na dvou strojích. A za hodinu jich uděláme pár desítek,“ krotila přílišnı zájem Jana Rábová poté, co z rouškovníku zmizely všechny kusy.

Než pověsila před domem další našité roušky, příchozí je znovu rozebrali. Ještě přislíbila zájemcům nové roušky v úterı odpoledne a další ve středu ráno. Pak už však s rozdáváním nejspíš skončí.

„Plánujeme šít ještě během úterka a středy. Rádi bychom hlavně inspirovali další,“ podotıká Jana Rábová.

Její fotka rouškovníku sklízela díky od mnoha lidí. Někteří litovali, že ač bydlí nedaleko, ani se na ně nedostalo. Další sdíleli rady, jak si jednoduchou roušku ušít.

„Nechme se inspirovat a nechme vyrůst víc takovıch Rouškovníků po celé České republice, paní Jana je obrovskı příklad pro všechny!“ poznamenala na profilu krejčovství Lenka Podhorná.