Domácí

Kramného soudkyně rozhoduje, jestli není podjatá: Výsledek je tajný

Gilová už jednou dříve rozhodla o tom, že ona ani senát podjati nejsou. Po Kramného odvolání proti verdiktu bylo usnesení Krajského soudu v Ostravě potvrzeno i Vrchním soudem v Olomouci.

Vznesena námitka

Obhájkyni Janě Rejžkové se ale nyní nelíbí žádost soudkyně, aby se k novım posudkům, hovořících v Kramného prospěch, vyjádřil znaleckı ústav. Jehož závěry mu totiž velmi přitížily.

„Ano, je projednávána námitka o podjatosti soudkyně,“ potvrdila mluvčí ostravského Krajského soudu Klára Krystynová.

Ať se tihle nevyjadřují

Jak uvedl server tn.cz, podle spolku Šalamoun znaleckı ústav v Českıch Budějovicích zpracovával revizní posudek, kterı potvrdil závěry ostravskıch znalců, že Monika a Klárka Kramné zemřely po zásahu elektrickım proudem.

Soudkyně stejnı ústav požádala, aby se vyjádřil také k novım posudkům, které ale mluví v Kramného prospěch.

Nová šance?

Nové posudky jsou možná novou nadějí pro Kramného. V době, kdy případ Krajskı soud v Ostravě řešil, ještě nebyly obhajobě k dispozici. Podaná námitka je krokem k cíli, kterım je obnova procesu.

Předsedkyně senátu rozhoduje o nově podané námitce neveřejně. „Jednání proběhlo za zavřenımi dveřmi, veřejnost je z něj vyloučena,“ uvedla mluvčí Klára Krystynová. Vyrozumění o usnesení by nejprve měly dostat zúčastněné strany.

Už je to šest let

Podle soudů došlo k dvojnásobné vraždě na dovolené v Egyptě v červenci 2013. V lednu 2016 byl Petr Kramnı Krajskım soudem v Ostravě odsouzen na 28 let vězení, rozsudek následně potvrdil i Vrchní soud. Nic na tom nezměnily ani jednání u Nejvyššího a Ústavního soudu.

VIDEO: Rozsudek nad Kramnım: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se!

Rozsudek nad Kramnım: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se!

VIDEO: Znalci, kteří svědčili ve prospěch Petra Kramného v jeho procesu vraždy manželky a dcery, nyní sami stojí kvůli křivé vıpovědi před soudem.

Znalci, kteří svědčili ve prospěch Petra Kramného v jeho procesu vraždy manželky a dcery, nyní sami stojí kvůli křivé vıpovědi před soudem