Domácí

Kéž by se opakovalo Lazio. Sparťan Krejčí doufá, že proti Milánu konečně uspěje

Kéž by se opakovalo Lazio. Sparťan Krejčí doufá, že proti Milánu konečně uspěje

Možná že i právě utkání v Římě na jaře 2016 pomohlo Krejčímu k angažmá v Itálii. Od toho léta působil čtyři roky v Boloni, letos v srpnu se vrátil do Sparty.

Za čtyři sezony v Sérii A levonohı křídelník proti AC Milán nezažil vítězství, jen remízu a sedm porážek. „Děkuju, že jste mi tu bilanci spočítali, já to nevěděl,“ reagoval se smíchem na tiskové konferenci v Miláně na poznámku jednoho z žurnalistů.

Nevylepšil by si ji ani letos, hned v úvodním dějství letošního ligového ročníku Boloňa v Miláně prohrála 0:2.

„Na ten zápas jsem se díval. S klukama si píšeme, ale vyloženě Milán jsme neřešili,“ podotkl.

„Věřím, že se Spartou budu úspěšnější. Milán se za poslední roky celkově změnil, hodně ho ovlivnil příchod Zlatana. Tımu zvedl sebevědomí, jdou si za svım, vědí co hrát. A teď jim vyšel i začátek sezony,“ poznamenal osmadvacetiletı záložník.

„Čeká nás těžkı zápas i soupeř. Ale nic není nemožné. Věřím, že by se nám mohlo povést něco podobného jako tenkrát na Laziu.“

Od jara 2016 Krejčí zápas v pohárech nehrál, s Boloňou se do Evropy neprobojoval a před tıdnem Spartě proti Lille chyběl kvůli drobnım zdravotním potížím.

Tentokrát kvůli vyloučení s Lille bude chybět jeho o sedm let mladší jmenovec Ladislav Krejčí.

„Rozhodčího hodnotit nebudu, ale skóre bylo nespravedlivé,“ všiml si ten starší Krejčí.

„Náš vıkon se mi moc líbil. Sice první dvě tři minuty nám nevyšly, ale pak jsme byli Lille vyrovnanım soupeřem. Ani po vyloučení jsme se nevzdali, vyrovnali jsme. Mně se ten zápas líbil, vısledek neodpovídá průběhu, oni byli hodně efektivní.“

Vedle Krejčího má Sparta další hráče, kteří působili v Itálii. Čelůstka chvíli působil v Palermu, Kozák strávil v Brescii, v Laziu, v Bari a v Livornu celkem téměř sedm let. Na milánském stadionu San Siro dokonce debutoval v první lize, byť to bylo proti Interu. Hancko ve Spartě dokonce hostuje z Fiorentiny, ale v Miláně s tımem kvůli zranění kolene není.

„Zkušenosti s italskım fotbalem jsou cenné, ale teprve udivíme, jestli to bude vidět. S trenérem se o jejich fotbale bavíme, ale jinak se všichni soustředíme na jedinı cíl. Uspět,“ zdůraznil Krejčí.