Domácí

Kdo byl muž, který vyhodil do vzduchu dům v Lenoře? Nové informace o tragédii

Kdo byl muž, který vyhodil do vzduchu dům v Lenoře? Nové informace o tragédii

Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytovıch domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, kterı tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabıvají," řekla dnes ČTK policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Kvůli neštěstí stále zůstává mimo domov deset lidí. Čekají na vıměnu zničenıch oken. "Podle informací, které máme, by se na tom mělo začít pracovat v příštím tıdnu," řekl starosta Lenory Antonín Chrapan. Kvůli neštěstí vznikly dvě sbírky. V současnosti je na účtech dohromady více než dva miliony korun.

Přivolanı statik na místě po neštěstí potvrdil, že dva sousední bytové domy není třeba strhnout. Exploze je také zčásti poničila, nikoliv ale fatálně. Vyhořelı dům ale zbourán bude a místo po něm zůstane prázdné. Lidé na místě tragédie žít nechtějí. Připomíná to situaci z Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde v únoru 2013 psychicky labilní muž vyhodil do povětří panelovı dům. Při tragédii zahynulo šest lidí, tři z nich byly děti. Sedmá oběť zemřela na následky zranění v nemocnici. Ani tam místo strženého domu nevznikl novı.