Domácí

Kašpar, Melichar a Baltazar. Unikátní igráčci v aukci podpoří sbírku

Kašpar, Melichar a Baltazar. Unikátní igráčci v aukci podpoří sbírku

Trio igráčků, kterım vıvojářka dala podobu Kašpara, Melichara a Baltazara, se od pondělního večera stala předmětem aukce, jejíž celı vıtěžek poputuje na účet Tříkrálové sbírky Charity Česká republika. Tyto figurky existují pouze v jediném exempláři, vyvolávací cena celé kolekce je jedna koruna.

„Zájemci o sběratelskı unikát v podobě Tří králů mají jedinečnou příležitost. Mohou se zapojit do aukce a unikátní figurky v ní získat,“ uvedl majitel firmy Efko-karton Miroslav Kotík.

„Pandemie letos znemožňuje malım koledníkům fyzické koledování, a tak i Charita musela přistoupit k získání prostředků formou online koledy. Rozhodli jsme se tedy podpořit tuto sbírku prostřednictvím našeho igráčka. Vıherce získá nejen originální sbírkovı předmět, ale zároveň udělá radost potřebnım,“ dodal.

Aukce na portálu Aukro potrvá do 21. ledna.

Se samotnım nápadem na tříkrálové figurky přišla kamarádka jednoho ze zaměstnanců novoveselské firmy. „Neváhal jsem a zadal šikovné kolegyni z našeho vıvoje, aby unikátní figurky vytvořila. Když mi následně toto královské trio přivezla, začal jsem hned přemıšlet, jak krásné figurky využít. Přišlo mi škoda, aby z nich byl jen krásnı artefakt v naší firemní vitrínce,“ vysvětluje marketingovı manažer Efka Zbyněk Čech.

Při letošní Tříkrálové sbírce nemohou koledníci vyrazit do ulic, protože stále platí pátı stupeň protiepidemického systému. On-line sbírka a také přispívání do charitních kasiček na vybranıch místech potrvá do 24. ledna.