Domácí

Karanténa nuda je, nad virem však vyhraje. Švejk se opět hlásí o slovo

Karanténa nuda je, nad virem však vyhraje. Švejk se opět hlásí o slovo

Na YouTube v reakci na vyhlášení celostátní karantény spočívající v zákazu vycházení mimo nezbytnıch cest do zaměstnání, na nákup a za rodinou, vzniklo video parodující píseň z filmu Princové jsou na draka (1980) "Statistika nuda je". Autor pouze přeformuloval text, aby odpovídal současné situaci.

"Je statistiky dokázáno, že Ital umře každé ráno, a i když možná nosíš roušku, tak nepomáháš ani trošku. Karanténa nuda je, nad virem však vyhraje, jestli máš rád babičku, tak to vydrž chviličku," těmito slovy začíná satirickı song, kterı si za pouhıch 12 hodin získal přes 100 tisíc sledování a 17 tisíc fanoušků.

ČESKİ KARANTÉNA SONG 2020 (2:15) | zdroj: YouTube

Lidé i v těch nejhorších životních situacích potřebují jisté odreagování. Něco, co jim alespoň na chvíli umožní zapomenout na veškeré možné obavy, které jim současnı stav přináší, a tudíž se nelze divit jejich reakci. V Itálii jsou ostatně běžné "balkónové" koncerty, jimiž si karanténou "omezení" občané nahrazují svůj dřívější život, kterı trávili v hospodách a vinárnách.

"Zatímco se hledá lék, dali jsme tě pod zámek!," tímto video končí a odkazuje na dřívější prohlášení Světové zdravotnické organizace, že k žádnım radikálním opatřením, včetně vyhlášení stavu nouze, není nutno přistupovat, neboť je na to příliš "brzy".