Domácí

Kancléřka Merkelová poprvé navštíví Osvětim, pokračují stávky ve francouzské dopravě

Kancléřka Merkelová poprvé navštíví Osvětim, pokračují stávky ve francouzské dopravě

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ve Vídni proběhne schůzka ministrů zemí OPEC a dalších těžebních zemí včetně Ruska.

Delegace z venezuelského Národního shromáždění navštíví české ministerstvo zahraničních věcí, Senát a sněmovnu a setká se s venezuelskou komunitou v České republice.

Pokračuje schůze sněmovny, poslanci by měli projednávat zavedení klouzavého mandátu, zrušení povinné maturity z matematiky a zákaz množíren zvířat.

Justice bude pokračovat v projednávání sporu bıvalého hejtmana Davida Ratha a Krajského státního zastupitelství v Praze. Rath po něm chce omluvu za vıroky státního zástupce Petra Jiráta v médiích.

Soud rozhodne ve sporu o zaplacení dluhů, které zbyly po organizačním vıboru libereckého mistrovství světa v klasickém lyžování.

Ve Francii pokračují komplikace v dopravě, neboť včerejším dnem neskončila stávka, do níž vstoupili zaměstnanci železnic, dopravních podniků či aerolinek Air France kvůli plánované důchodové reformě.

Na televizní obrazovce se znovu utkají britskı premiér Boris Johnson a lídr nejsilnější opoziční strany Jeremy Corbyn.

Do někdejšího nacistického vyhlazovacího tábora v polské Osvětimi poprvé zamíří německá kancléřka Angela Merkelová. Doprovodí ji polskı premiér Mateusz Morawiecki.

Uskuteční se schůzka zbylıch signatářů dohody o íránském jaderném programu. A to ve Vídni. Konkrétně pak na téma, jak tuto dohodu z roku 2015 udržet při životě. Spojené státy od ní odstoupily loni, Írán začal letos.

V Bratislavě končí dvoudenní schůzka OBSE, Slovákům navíc končí roční předsednictví v organizaci.

Pokračuje konference OSN o změnách klimatu v Madridu, promluvit by dnes měla i Greta Thunbergová. Kromě toho je plánován i pochod za klima.