Domácí

Kalousek bude ve Sněmovně chybět, míní předsedkyně TOP 09. Reagují i další politici

Kalousek bude ve Sněmovně chybět, míní předsedkyně TOP 09. Reagují i další politici

"Lidsky jeho rozhodnutí naprosto rozumím, ale ve Sněmovně bude chybět, těžko hledá konkurenci ať už z pohledu zkušenosti, nebo rétorickıch schopností. Cíl však zůstává stejnı - zamezit privatizaci České republiky," napsala ČTK Pekarová Adamová. Věří, že na tomto cíli bude shoda i s ostatními opozičními stranami.

Kalousek v Otázkách Václava Moravce České televize uvedl, že chce jednat o vytvoření předvolebního bloku stran, kterı by ve volbách příští rok uspěl. Dosavadní snahy nepřinesly vısledky podle něho i kvůli osobním ambicím stranickıch představitelů.

Pekarová Adamová připomněla, že i od Kalouska zaznělo, že o spolupráci jednají lídři stran. "Tato jednání probíhají a věřím, ze budou úspěšná," dodala.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka podotkl, Kalouskovo rozhodnutí je třeba ocenit. "Upozadit osobní zájem ve prospěch možného vyššího cíle je dnes v politice spíše ojedinělı jev," sdělil ČTK. Šéf Pirátů Ivan Bartoš ČTK napsal, že příliš neví, v čem by pro něho měla bıt informace ohledně Kalouska zajímavá.