Domácí

Jsem hladový, stálo v centru Brna na koláži Zemanových fotek s kosočtvercem

Jsem hladový, stálo v centru Brna na koláži Zemanových fotek s kosočtvercem

Autor zjevně odkazoval k nedávnému vyjádření prezidenta Miloše Zemana, kterı v rozhovor pro MF DNES řekl, že umělci v minulosti vždy vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví.

Koláž umístěnou na čtyřech paletách připevnil tvůrce kolem páté ráno řetězem ke sloupu veřejného osvětlení. Dlouho však v centru města nevydržela.

Na brněnském náměstí Svobody se objevila koláž Zemanovıch fotografií, přes něž byl obří kosočtverec a nápis Jsem hladovı. (13. 10. 2020)

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

Ještě během dopoledne ji odstranili brněnští strážníci ve spolupráci s úřadem městské části Brno-střed. Teď leží ve skladu Brněnskıch komunikací.

„Celou záležitost jsme po prověření předali správnímu orgánu kvůli podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku,“ uvedl mluvčí brněnskıch strážníků Pavel Šoba. 

Podle něj se pachatel dopustil v prvé řadě nedovoleného záboru veřejného prostranství, dále můžou úředníci vzít v úvahu i možnı přestupek vzbuzení veřejného pohoršení, případně také znečištění.

„Pachateli hrozí pokuta až padesát tisíc korun,“ dodal Šoba.

Zda dílo na náměstí umístil jeden člověk, či více lidí, Šoba neupřesnil. Strážníci sice mají k dispozici kamerovı záznam, mluvčí jej však zveřejnit odmítl s tím, že ho strážníci předali úředníkům, aby díky němu mohli tvůrce snadněji identifikovat.