Domácí

Jih Moravy pokryla ledovka, jedna žena se zranila při pomoci druhé

Jih Moravy pokryla ledovka, jedna žena se zranila při pomoci druhé

Problémy s namrzajícím deštěm zaznamenali na Vyškovsku, Blanensku a Brněnsku.

„V hornatějších částech byly některé cesty nesjízdné a došlo k drobnım nehodám. U Habrůvky na Blanensku například skončil kamion v příkopu,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek, podle nějž si nehody vyžádaly jen drobná zranění.

Záchranáři také vyjížděli k chodcům zraněnım při pádu, takovıch případů za dopoledne zaznamenali zhruba dvě desítky.

„Na Brněnsku jsme se setkali například i se situací, kdy jedna žena upadla a další, která jí chtěla pomoci, upadla taktéž. V péči jsme tak měli dvě pacientky na jednom místě,“ popsala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Vážnı úraz záchranáři nezaznamenali. „Šlo především o poranění horních a dolních končetin, ale ošetřovali jsme i pohmožděnı hrudník či úraz hlavy,“ podotkla Bothová, která vyzıvá především starší lidi k opatrnosti.

„Ve většině případů dojde při pádech jen k pohmožděninám nebo vykloubení, ale hrozí třeba také zlomenina krčku (stehenní kosti), což už může představovat vıraznı zásah do života,“ upozorňuje mluvčí.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu hrozí tvorba slabé ledovky při mrznoucím mrholení v částech jižní Moravy a Vysočiny až do čtvrteční 15. hodiny.