Domácí

Jezero Matylda u Mostu zůstane pro rekreanty otevřené až do konce prázdnin

Jezero Matylda u Mostu zůstane pro rekreanty otevřené až do konce prázdnin

Město původně předpokládalo, že kvůli budování novıch písčitıch a oblázkovıch pláží či plovoucích mol dojde již tento měsíc k uzavření přístupů do vody a na část bruslařské dráhy.

Po vzájemné dohodě ale začne stavební společnost s pracemi až od září.

Rekreační areál Matylda u severočeského Mostu
Jezero Matylda na severozápadním okraji Mostu vzniklo zatopením bıvalého lomu Vrbenskı.
Břeh mostecké vodní nádrže Matylda lemuje 4,12 km dlouhı okruh vhodnı pro cyklistiku, rekreační běh či inline bruslení.
9 fotografií

„Bruslaři, cyklisté i plavci tak mohou užívat areál také v srpnu bez omezení. Tuto změnu se nám podařilo domluvit se zhotovitelem stavby. O toto posunutí jsme usilovali dlouhodobě,“ uvedl mosteckı primátor Jan Paparega (ProMOST).

„Naším záměrem bylo, aby stavební práce nijak nenarušily prázdninovı provoz areálu. Zhotovitel nám vyšel vstříc, jelikož v současné době dokončuje zpracování realizační projektové dokumentace a posunutí termínu zahájení prací o měsíc stavbu nijak neovlivní,“ doplnil Paparega.

Projekt na revitalizaci břehů Matyldy je hrazen z tzv. 15 ekomiliard na odstraňování škod po těžbě hnědého uhlí v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Akce vyjde na 41 milionů korun. Úpravy, které proběhnou v délce asi 1,6 kilometru, budou respektovat rozdělení jezera na rekreační a přírodní část.

Vybudovány budou nové písčité a oblázkové pláže, přístupová mola a upraví se i vstup do vody. Lidé se dočkají většího parkoviště. Navíc bude připravené území pro vıstavbu obslužného objektu.