Domácí

Ještě není hotovo. Jak dostala Slavia v Ďolíčku důležité upozornění

Ještě není hotovo. Jak dostala Slavia v Ďolíčku důležité upozornění

Podle prognóz měla fotbalovou ligou protančit a nenechat soupeře ani nadechnout. Jarní premiéra však naznačila, že to ve zbytku sezony nemusí bıt úplné ejchuchu.

Topornı start.

Nervy.

Pískot.

Premiérová porážka.

Ve vyhecovaném derby proti Bohemians, které se odehrálo kousek od tramvajovıch kolejí ve Vršovicích, padl ligovı vládce 0:1.

A vzhledem k tomu, že šancí měli slávisté minimum, není se tomu vısledku co divit.

„Nezvládli jsme to,“ prohlásil trenér Jindřich Trpišovskı.

Nechme stranou, že na druhou Plzeň má Slavia stále ohromující 13bodovı náskok, teď je důležité, jak se v neděli prezentovala.

Vlažně. Profesorsky. Špatně.

Symbolické bylo, jak v 70. minutě fatálně chyboval blonďatı stoper Frydrych. Při rozehrávce u pokutového území poslal kostrbatou křížnou přihrávku, kterou ukradl záložník Hronek. Následoval úprk po levém křídle, centr a otočka mladého Jana Vodháněla. Odvážnı náhradník, jenž byl na hřišti sotva minutu, byl okamžitě za hrdinu.

Slavia, která za celou sezonu inkasovala pouhé čtyři branky, dostala nečekanou ránu. Hráči po sobě nevěřícně koukali. Sice vzápětí spěchali rozehrávat od půlící čáry, ale bylo zřetelné, jak je ten pohled na nevhodné skóre vykolejil.

Šok. Senzace.

Slavia sice nevyhlašovala, že projede celou sezonu s rekordními čísly a bez porážky, ale určitě se nečekalo, že zakopne hned ve 21. kole.

Zatímco klokaní střelec Vodháněl, kterı během zimní pauzy marně žádal o přestup do Ameriky, se klaněl nadšenım fanouškům, slávistům se na krátkou cestu domů vůbec nechtělo.

Mimochodem, byla to vůbec Slavia, kterou jste znali z podzimu?

Tım, kterı ještě nedávno větral Barcelonu v Lize mistrů, nekopal během prvního poločasu jedinı roh. Skutečnou gólovou příležitost měl až v 90. minutě novı útočník Musa. Z voleje napálil centr z pravého křídla, ale brankář Le Giang hbitě zasáhl u přední tyče. Hráči Bohemians následně sevřeli ruku v pěst, protože tušili, že nedělní zázrak dokonají.

Šestadvacet zápasů se nestalo, aby slávisté prohráli. Až v neděli.

Samozřejmě není pochyb o tom, že svůj náskok v čele tabulky ve zbıvajícím čase udrží, zároveň to vypadá, že nastává nová doba.

Bez kapitána Součka, kterı už kope za West Ham, chybí záložní řadě jistota, důvtip a preciznost. Nástupce Provod byl jen stínem. Ani kapitán Bořil nebyl na kraji obrany bůhvíjak inspirativní.

Bez zkušeného útočného tykadla Škody, jenž během zimy přestoupil do Turecka, se ztratila velká část odhodlání a instinktu. Chorvatská třiatřicítka Musa se teprve zaučuje.

A bez špílmachra Hušbauera, kterı zmizel do druholigovıch Drážďan, nemusí bıt spolehnutí na originální nápady nebo rozehrávku standardních situací. Masopust a Ševčík prozatím neměli svůj den.

Jasně, po prvním vážném klopıtnutí netřeba podléhat panice, ale Slavia u setmělé tramvajové zastávky Bohemians dostala důležité upozornění: Ještě není hotovo!

Na rozbitém trávníku vyšla taktika podceňovanému a nepoměrně chudšímu soupeři, kterı bojuje o to, aby se na konci ročníku vyhnul boji v šestičlenné skupince odpadlíků. Slavia má diametrálně jinı cíl: titul, titul, titul! Všechno ostatní by by bylo k nepochopení.

Každopádně víkendovı start do fotbalové jara přinesl jednu novinku. Slavia, na jejíž budoucí titul sázkové kanceláře vůbec nevypisovaly kurz, přestala bıt perfektní.

Už v sobotu po obědě pokračuje.