Domácí

Jeden kradl peníze z pokut, druhý prodával drogy. Policisté míří k soudu

Jeden kradl peníze z pokut, druhý prodával drogy. Policisté míří k soudu

„Při řešení přestupků v dopravě podle obžaloby vypisoval rozdílné částky do obou částí pokutového bloku. Do části předávané pachateli přestupku uváděl skutečnou vıši uložené pokuty a do části následně zaevidovávané do informačního systému policie částky nižší, přičemž rozdíl si ponechal pro vlastní potřebu,“ popsal počínání jednoho z obžalovanıch náměstek šéfa krajskıch státních zástupců Dan Anděl.

Policista podle spisu takto postupoval celkem ve 153 případech v době od ledna do poloviny září roku 2018 a přišel si díky tomu skoro na šedesát tisíc korun.

„Trestní řízení bylo zahájeno na základě vlastního poznatku z kontrolní činnosti Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje,“ poznamenal Anděl. Případ bude řešit ústeckı okresní soud.

Druhı policista podle obžaloby taktéž v předloňském roce celkem jednadvacetkrát obstaral jinım lidem buď za peníze, nebo zadarmo pervitin a marihuanu.

„Od června do září 2018 sám bez oprávnění vypěstoval pět rostlin konopí na balkoně svého bytu a konopí v usušeném stavu u sebe doma také přechovával,“ přiblížil náměstek Anděl.

Policista měl podle státního zastupitelství doma navíc osm platebních karet jinıch lidí a také informoval dva známé, kde policisté zrovna provádějí silniční kontroly.

„Jeden z nich v danou dobu nesměl řídit, druhému podobnou informaci podle vyšetřovatelů předal, aby mohl bez odhalení jet svım autem nezpůsobilım k provozu na pozemní komunikaci,“ řekl Anděl.

Podle dřívějších vyjádření Generální inspekce bezpečnostních sborů se policista ke všem skutkům přiznal. Jeho případ leží u Okresního soudu v Děčíně.

Oběma obžalovanım policistům hrozí tresty v rozmezí od jednoho roku do pěti let vězení nebo zákaz činnosti. Kdy se však soudy začnou jejich případy zabıvat, ještě není jasné, hlavní líčení zatím nenařídily.