Domácí

Jak můžete bezpečně nakoupit? Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr představuje nový projekt

Jak můžete bezpečně nakoupit? Zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr představuje nový projekt

Platforma představuje novou možnost online nákupu potravin, léků a drogerie pro všechny obyvatele Česka. Zároveň nabízí kamennım obchodům bezplatné využití technologie velkıch online prodejců. „Leží nám nyní na srdci dostupnost potravin pro všechny obyvatele naší země a zároveň jim chceme umožnit nákup z bezpečí domova, tedy s co nejmenším rizikem nákazy. Ve frontách a mezi regály kamennıch obchodů teď často není možné dodržovat nařízení o dostatečné vzdálenosti mezi zákazníky,“ tvrdí zakladatel potravinového online-shopu Rohlík.cz Tomáš Čupr.

Projekt má odlehčit i internetovım prodejcům. Klienti se totiž během koronavirové pandemie daleko více než dříve obracejí na online obchody, které jsou následkem toho přetížené. „Navíc fungují především ve velkıch městech. Aktuální kapacita online obchodů nedostačuje a malé obce, až na vıjimky, nemají možnost online nákupu vůbec,“ upozorňuje Čupr.

Obchodníci s potravinami tak mají okamžitou možnost založit si jednoduše svůj online obchod. Jak vše probíhá? Obchodník se zaregistruje do platformy NakupBezpecne.cz a zadá svůj sortiment a ceny. Zákazník nakoupí a zaplatí bezkontaktní platbou přes internet. Vybere si přitom takovı čas vyzvednutí nákupu, aby se při této aktivitě s dalšími zákazníky pokud možno nesetkal. Přichystanı nákup si pak může vyzvednout osobně, nebo si ho nechá doručit kurırem až domů.

Projekt má podporu Ministerstva průmyslu a obchodu a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. „Projekt NakupBezpečně.cz je ukázkou toho, jak se velmi dobře vypořádat s mimořádnımi opatřeními, která bylo nezbytné přijmout v kontextu s pandemií koronaviru a ochranou zdraví a bezpečí lidí. On-line nakupování lze jednoznačně doporučit, efektivní využívání moderních informačních a komunikačních technologií je cestou, která už dříve byla velmi důležitá a v ČR dobře nastartovaná, teď za stávajícího nouzového režimu je naprosto klíčová,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku Silvana Jirotková.

Vznik platformy NakupBezpečně.cz upoutal i Tomáše Prouzu, prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. „Jsem rád, že Rohlik.cz pomohl ke zrodu tohoto projektu v době, kdy sám čelí náporu zákazníků. Digitalizace je budoucnost obchodu a pro řadu živnostníků je vıvoj na vlastní náklady příliš drahı. Proto tuto aktivitu, která je dostupná okamžitě a pro všechny, podporuji a doporučuji“.

Projekt právě startuje pro prodejce potravin, léků a drogerie. „Abychom zmírnili ekonomické dopady aktuálních opatření i u obchodníků s dalším zbožím, jsme s tımem spolupracovníků připraveni projekt dále rozšiřovat i do jinıch kategorií,“ vysvětluje další možnı rozvoj platformy NakupBezpecne.cz Tomáš Čupr.

Obchody se můžou už teď registrovat a vyplňovat sortiment na: obchody.nakupbezpecne.cz.