Domácí

Hrdina z FN Ostrava: Otec při střelbě chránil dceru, škola vyhlásila sbírku na pomoc rodině

Hrdina z FN Ostrava: Otec při střelbě chránil dceru, škola vyhlásila sbírku na pomoc rodině

Informace byly zveřejněny také na webovıch stránkách školy.

Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500. Podobně jako další sbírky potrvá do konce března.

"Vyzıváme tímto všechny dobré lidi, kteří chtějí pomoci zmírnit důsledky hrůzného činu, kterı připravil žákyni naší školy o tatínka, aby přispěli na transparentní účet," uvedl spolek na facebookovém profilu školy.

Sbírkovı účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněnıch. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Nemocnice zřídila transparentní bankovní účet s číslem 73030761/0710. Dárci tam mohou přispívat do 31. března 2020. Do té doby nemocnice upřesní, jak bude peníze rozdělovat.

Transparentní účet na pomoc pozůstalım po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. Transparentní účet má číslo 291463872/0300. Příspěvky lze také v tomto případě zasílat do 31. března. Poté bude vybraná částka ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Ostrava předána rodinám obětí, uvedla univerzita. Na účtu je přes 112.000 korun.

Univerzita sídlí v těsné blízkosti školy, a musela tak po střelbě přijmout mimořádná bezpečnostní opatření. Škola uzavřela vchody a o střelbě studenty a personál informovala rozhlasem.

Střelec zahájil palbu bez varování v čekárně traumatologické ambulance nemocniční polikliniky v úterı po 07:00. Čekající pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Na svědomí má sedm obětí, poslední zemřelá byla žena, která ve čtvrtek podlehla střelnému zranění hlavy. Od útoku byla v kritickém stavu. Další dva zranění muži už byli propuštění z nemocnice do domácí péče.