Domácí

Houbařka zmizela na Českolipsku, policie spustila rozsáhlou pátrací akci

Houbařka zmizela na Českolipsku, policie spustila rozsáhlou pátrací akci

Pohřešování své ženy oznámil v pátek kolem 20:00 na tísňovou linku policie manžel. "Uvedl, že se kolem 13:00 hodiny vydala v okolí Velkého Grunova na houby a do večera se nevrátila domů. Po své ženě pátral celé odpoledne nejdříve sám, ale bez vısledku. S obavami o zdraví a život své ženy se proto obrátil na policisty," uvedla mluvčí.

Policisté zorganizovali pátrací akci, do které nasadili více než dvě desítky policistů a hasičů. Pátrací akce měla šťastnı konec, krátce před půlnocí dostali dobrou zprávu od strojvedoucího osobního vlaku, kterı ženu spatřil u Velkého Grunova. Vedla jízdní kolo. Byla v pořádku, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a celodenní únavě se nestačila včas vrátit domů.

Policisté podle Šrıtrové doporučují lidem, aby se na houby vydávali pokud je to možné minimálně ve dvou a aby u sebe měli mobilní telefon. "Při procházce v lese u nich mohou nastat i náhlé zdravotní problémy. V těchto dnech se již také brzy stmívá a rychle se ochlazuje. Doporučujeme, aby se lidé nevydávali do neznámého terénu a také, aby vyhodnotili dobře své fyzické síly a měli i dostatečně teplé oblečení," dodala mluvčí.