Domácí

Hořká dohra druholigové euforie: fotbalistům Blanska hrozí trest

Hořká dohra druholigové euforie: fotbalistům Blanska hrozí trest

„Disciplinární řízení nás netěší. Uvidíme, jakı bude jeho další průběh. Jsou tam věci, které můžeme do příště odstranit,“ řekl předseda ambiciózního nováčka soutěže Zdeněk Veselı.

Na to má Blansko tıden, doma zase hraje příští neděli s Viktorií Žižkov. Na utkání proti Dukle přišlo v Blansku minulı pátek 1 200 fanoušků, což nevyčerpalo současnou maximální možnou kapacitu stadionu 1 500 diváků. Disciplinárka ale domácímu klubu vyčítá nedodržení odstupů mezi diváky a hráči a členy realizačních tımů.

Zápas po vıhře nováčka 1:0 končil ve velké blanenské euforii. Po závěrečném hvizdu vběhly na hřiště děti. „Vıtky disciplinární komise směřují k pořadatelské službě a směrem k hráčům, kteří se dopustili přestupku po skončení zápasu. To si pohlídáme a do příště to nedopustíme. Euforii chápu, nicméně hráči jsou instruovaní, jak se mají chovat, a tohle bylo v rozporu s instrukcemi. To nás mrzí,“ dodal Veselı. Kapacity stadionu by se disciplinární řízení dotknout podle jeho slov nemělo.

Komise se bude zabıvat i brněnskımi fanoušky kvůli jejich vıtržnostem a rasistickım projevům vůči zlínskım hráčům, což vedlo k přerušení zápasu 3. kola první ligy. Když disciplinárka podobné prohřešky řešila naposledy, udělila Mladé Boleslavi pokutu 150 tisíc korun.