Domácí

Hlídkám u uzavřené zóny na Olomoucku půjčily firmy karavany a obytné vozy

Hlídkám u uzavřené zóny na Olomoucku půjčily firmy karavany a obytné vozy

V Olomouckém kraji drží policisté nepřetržitou hlídku v terénu celkem na dvaadvaceti stanovištích.

„Na osmi z nich mohli začít využívat bezplatně zapůjčené a přistavené karavany a obytné vozy od členů Asociace kempování a karavaningu - firem Auto Kora top, Vanforrent Olomouc a Karavan centrum Beroun,“ uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová. Na zbylıch místech dostaly hlídky k dispozici alespoň služební stany.

„Policisté je využívají k tomu, aby se zde mohli najíst, a v případě nepříznivého počasí i ohřát. Najdou se navíc také jednotlivci nebo firmy, které poskytují sloužícím policistům a vojákům občerstvení. Poděkování patří i společnosti, která přivezla na stanoviště mobilní toalety,“ dodala Vlachová.

Příjezdové cesty do uzavřené oblasti Litovelska a Uničovska hlídá dohromady půldruhé stovky policistům posílenıch o dobrovolné hasiče a také vojenskou policii. Zákaz vjezdu či opuštění zóny bez povolení totiž lidé opakovaně porušují.

Hned první den policie informovala o několika pokusech oblast opustit, ve čtvrtek zase vyšlo najevo, že někteří jedinci z oblasti vyjíždějí přes málo používané polní a lesní cesty, které zůstaly nehlídané. Nasazeny už byly proto například i drony a rovněž vrtulník. Díky nim byla například o víkendu přistižena skupinka cyklistů, která zákaz porušila.