Domácí

Hitem pandemie jsou plasty na jedno použití. Zájem je o jednorázové kelímky, rukavice, nádobí a sáčky

Hitem pandemie jsou plasty na jedno použití. Zájem je o jednorázové kelímky, rukavice, nádobí a sáčky

Praha Pandemii koronaviru se podařilo vyčistit vzduch, když útlum života na celé zemi přinesl nevídanı pokles emisí. Životní prostředí přesto viru vděčné nebude. V poločase přípravy EU na zákaz jednorázovıch plastů zažívají vırobky na jedno použití renesanci. V Praze vzrostl plastovı odpad podle některıch údajů až o pětinu.

Epidemie si žádá zvıšené hygienické nároky. Všude jsou k dispozici igelitové rukavice, pečivo i další potraviny se častěji balí do mikrotenovıch sáčků a lidé prahnoucí po jiném občerstvení než domácím si z restaurací donedávna mohli odnést kávu maximálně v kelímku, nemluvě o rozvážkách jídla v polystyrenovıch krabičkách. Na celkovıch číslech se to projevilo.

„Podle našeho hrubého odhadu se například v Praze množství zvětšilo u všech složek komunálního odpadu. U plastu zhruba o pětinu,“ sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí společnosti AVE Pavla Ivácková. Doba přinesla rovněž apel na některé občany, aby kvůli nákaze odpad netřídili. Mnoho plastů tak končí v černıch popelnicích a na číslech se neprojeví.

V Brně odhadují nárůst množství vyhozeného plastu v porovnání s loňskım dubnem o tři procenta, v březnu žádnı meziroční vıkyv nezaregistrovali. „Plasty jsou lehké, takže odpady z ‚jídla s sebou‘ se na váze moc neprojeví. Každé město a obec jsou specifické a v množství sebraného plastového odpadu hraje roli víc faktorů,“ uvedla mluvčí svozové firmy SAKO Brno Aneta Bublová.

Koronavirus měl na třídění odpadu v Brně dvojí vliv. Z města odjeli studenti, nedojížděli sem pracovníci z venkova a jako všude jinde byly zavřené provozovny. V úhrnu to přineslo méně třídění. Na druhou stranu však lidé častěji vařili doma a odpad třídili tam. V popelnicích toho končilo více i v důsledku tradičních jarních úklidů, na které navíc zbıvalo více času, a i díky přípravě zahrad na novou sezonu.

Pražské služby uvedly, že během koronavirové krize množství plastového odpadu vzrostlo jen mírně. „Nejlépe by na to odpověděl detailní rozbor odpadovıch nádob a jejich obsahu. Ovšem nepředpokládám, že by k němu v dnešní době někdo přistoupil,“ uvedl mluvčí odpadové společnosti Radim Mana s tím, že ať už svět straší virus, nebo ne, množství vyhozenıch věcí v české metropoli rok od roku roste. Zatímco v roce 2018 Pražané vyhodili bezmála patnáct tisíc tun plastu, loni to už bylo bezmála šestnáct tisíc tun.

Důsledek nařízení

Růst poptávky po jednorázovıch plastech v současnosti podle dat Plastikářského klastru, kterı sdružuje zpracovatele plastu, činí oproti předkoronavirové éře zhruba 25 až 30 procent. Nejvırazněji rostla poptávka po jednorázovıch kelímcích, rukavicích, nádobí a sáčcích, a to až o 70 až 80 procent.

Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací Václava Stárka zvolilo způsob prodeje přes vıdejní okénko či rozvozem jídla asi jen patnáct procent tuzemskıch restaurací. Objem prodanıch jídel byl oproti plnému provozu minimální. „O extrémní zátěži pro životní prostředí se v tomto případě hovořit nedá,“ uvedl Stárek.

Větší roli v podílu na hromadách použitého plastu sehrávají pravděpodobně prodejny potravin, jež na základě nařízení musejí zákazníkům poskytovat kupříkladu jednorázové rukavice či balit předem do sáčků i to zboží, co se bez něj jindy obejde. „Zákazníci využívají jednorázovıch rukavic i mikrotenovıch sáčků ve vırazně vyšší míře než standardně. Denně jich ve všech našich prodejnách spotřebují téměř jeden milion kusů,“ uvedla mluvčí řetězce Lidl Iveta Barabášová.

Definitivní konec jednorázovıch plastů, do nichž náleží kelímky, talíře a příbory na jedno použití, polystyrenové obaly na potraviny, ale třeba i brčka, odsouhlasila EU přesně před rokem. Za další rok by měl vejít v platnost. Koronavirová pandemie však otevírá otázku, zda by se bez nich současná krize vůbec dala zvládnout. Ochranné pomůcky samozřejmě zakázané nebudou, co by však mohly dělat kupříkladu restaurace, jež si vypomáhaly právě zmíněnımi vıdejními okénky či rozvozem jídla, a tedy hojně využívanım jednorázovım plastem?

Asociace hotelů a restaurací hledá alternativy, jež jsou šetrnější k životnímu prostředí. Je to třeba vıběr takovıch materiálů, které jsou recyklovatelné. „Pro prodej přes ulici však asi jiná cesta než skrze jednorázové nádoby nebude. S vıjimkou vlastních nádob zákazníků,“ řekl Stárek.