Domácí

Hasiči ukončili pátrání po Tadeášovi, který zmizel i s kočárkem. Policie dále pokračuje, nemá však nové poznatky

Hasiči ukončili pátrání po Tadeášovi, který zmizel i s kočárkem. Policie dále pokračuje, nemá však nové poznatky

Hořín (Mělnicko)  Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, kterı se pohřešuje od pátečního večera v Hoříně na Mělnicku. Jeho matka ohlásila, že se ztratil i s kočárkem v zámeckém parku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Hasiči kolem 15:00 na žádost policie pátrání ukončili, policisté ale zůstávají dále na místě.

Na místě je poříční oddělení policie, ze vzduchu oblast prohledával dron. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. „Hasiči byli staženi, protože propátrali oblast, která jim byla určena a nebylo jich dále potřeba. Nicméně po naší linii pátrání stále probíhá,“ řekla Hašlová po 16:00.

Kromě obou řek místem protéká také Hořínskı potok, i jeho břehy policisté prohledávají. Podle Hašlové policisté v sobotu rozšířili oblast, kterou intenzivně propátrávají. Policisté se zaměřovali například na okolí mostu Josefa Straky přes Labe.

Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl podle policie modré tričko s krátkım rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku značky Bebetto Luca s černou spodní částí a hnědou rukojetí.

„Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i v sobotu budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku,“ řekla ráno Hašlová. Bez novıch poznatků byla policie i odpoledne. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí. Kromě policistů z běžné služby pátrá po chlapci také pořádková jednotka.

Vrtulník v sobotu nasazen zřejmě nebude. „V případě potřeby jsme ale připraveni vrtulník okamžitě povolat,“ řekla policejní mluvčí.

S pátráním pomáhali i hasiči, kromě profesionálních hasičů z Mělníka chlapečka hledali rovněž dobrovolní hasiči z okolí. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela bylo pátrání v pátek ve 22:00 přerušeno, hasiče o pomoc policie požádala opět v sobotu v 08:00. „V pátek taktika byla o tom, že se prohledávala místa v dochozí vzdálenosti od místa, kde byl kočárek naposledy viděn,“ řekl Gabriel. Hasiči na místě měli i člun.

Policie v pátek po dítěti pátrala také na Kladensku, kde se odpoledne v Bělči ztratila nezletilá dívka. I tam se do pátrání kromě policie zapojili hasiči. Povolán byl také psovod a vrtulník s termovizí. Dívku nalezla letecká služba asi 100 metrů od místa, kde se ztratila.