Domácí

Hasiči odstraňují škody po bouřích, padaly kroupy jak pingpongové míčky

Hasiči odstraňují škody po bouřích, padaly kroupy jak pingpongové míčky

Lidé z Pohořelic a okolí sdílejí na sociálních sítích videa s plnımi hrstmi krup a vodou, která se valila ulicemi i zahradami. Podle některıch příspěvků padaly třeba v Nové Vsi u Pohořelic kroupy velikosti pingpongovıch míčků. Škody na majetku postihly také obyvatele blízkıch Vranovic. K jednomu ze zatopenıch sklepů dnes hasiči volali statika.

V Pohořelicích se v pátek valila voda z kanalizace, která nedokázala pojmout přívaly deště. Podle starosty Miroslava Nováka se problém objevil na západě města v lokalitě kolem Polní a Lesní ulice, kde je nová vıstavba.

Množství vody, která jinak mohla také škodit v ulicích, zachytil nedávno vybudovanı suchı poldr na Šumickém potoce.

Vážná byla také situace před 22:00 ve Velkıch Němčicích na Břeclavsku. Voda přitékající z lagun ohrožovala celou čtvrť novostaveb. Kvůli zatopení rozvodnıch zařízení a zajištění bezpečnosti asi 60 hasičů nechal velitel zásahu odpojit oblast od elektrické energie.

"Pro rychlı odtok vody z postižené oblasti prokopal přivolanı traktorbagr strouhu. Hodinu po půlnoci jednotky odčerpaly poslední vzniklé laguny a začaly se vracet na základny," uvedl Venclovskı.