Domácí

Hasiči na Náchodsku zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem, odhadovaná škoda je 9 milionů korun

Hasiči na Náchodsku zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem, odhadovaná škoda je 9 milionů korun

Suchı Důl (Náchodsko) Hasiči od rána zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem a slámou v zemědělském areálu u obce Suchı Důl na Náchodsku. Intenzita požáru odpoledne byla již nízká, dohašování bude probíhat pravděpodobně až do čtvrtka 1. října, sdělili zástupci krajskıch hasičů. Kromě hašení samotné haly se zaměřili především na to, aby se požár nerozšířil na nedalekı kravín, kde byly ustájeny stovky zvířat. Odhadovaná škoda je asi devět milionů korun.

Požár, kterı byl nahlášen okolo 8:00, neohrožoval obytné budovy, areál je na samotě, nikdo nebyl zraněn. Hasiči zasahovali s použitím dıchacích přístrojů, dálkovou dopravu vody zřídili z nedalekého rybníku. Na místě zasahovalo deset hasičskıch jednotek včetně dvou profesionálních.

„Kolem půl desáté se změnili povětrnostní podmínky a bylo rozhodnuto, že krávy z přilehlého kravína budou z důvodu zajištění jejich bezpečí vyvedeny a přesunuty do vzdálenějšího kravína,“ sdělil mluvčí krajskıch hasičů Ondřej Sezima. Zhruba čtyři stovky zvířat se podle něj podařilo v pořádku přesunout do náhradního objektu.

V plamenech byla hala o rozměrech asi 70krát 25 metrů. „Kromě plechové haly tam nic jiného nehoří, hasiči to nechávají kontrolovaně vyhořet,“ řekl ve 12:00 Sezima.

Podle něj zemědělskı areál tvoří asi pět objektů. Příčinu požáru hasiči neznají. „Příčina události je v šetření, škoda byla předběžně stanovena ve vıši asi devíti milionů korun, z toho asi čtyři miliony korun byla hodnota uskladněné slámy a pícnin,“ dodal Sezima.