Domácí

Hasiči kvůli požáru v Liberci evakuovali 18 lidí ze dvou domů, škoda bude teprve vyčíslena

Hasiči kvůli požáru v Liberci evakuovali 18 lidí ze dvou domů, škoda bude teprve vyčíslena

Liberec Požár v pondělí odpoledne zasáhl bytovı dům v Liberci-Františkově. Hasiči z něj a sousedního přilehlého domu ve Vojanově ulici evakuovali 18 lidí. Po dohašení se nemohl vrátit nikdo z nich. Všichni museli do náhradního ubytování, řekl zastupující mluvčí krajskıch hasičů Jan Přerovskı. Dvě rodiny našly podle něj azyl na ubytovně, další evakuovaní šli k příbuznım. Příčina a vıše škody se bude teprve zjišťovat.

O požáru se hasiči dozvěděli ve 14:43, ze zasaženého dvojdomu stoupal hustı a tmavı dım. Plameny vidět nebyly. Požár likvidovali hasiči z pěti jednotek s šesti cisternami a vıškovou technikou. „Lokalizovat se podařilo požár půl hodiny po jeho nahlášení,“ uvedl Přerovskı. Hasiči poté oheň dohašovali dvěma vodními proudy skrz střešní konstrukci i zevnitř budovy. Zásah trval zhruba do 18:00.

Požár ve Vojanově ulici hasiči likvidovali i v prosinci 2018. Tehdy ze čtyřpodlažního domu evakuovali 11 lidí, nikomu se nic nestalo. Ve Vojanově ulici se na tři domy vztahuje od loňského roku takzvaná bezdoplatková zóna, nově ubytovaní v těchto domech tedy už nebudou mít nárok na doplatek na bydlení. Podle zjištění města tyto domy často slouží jen jako jakási přestupní stanice pro lidi čerpající sociální dávky. Domy jsou ve špatném technickém stavu a obyvatelé nerespektují veřejnı pořádek. Podle informací z magistrátu požár zasáhl jeden z těchto domů.