Domácí

Hasiči kvůli bouřkám zasahovali na jihu Čech i na Vysočině

Hasiči kvůli bouřkám zasahovali na jihu Čech i na Vysočině

Nejvíc práce měli hasiči zatím na Českobudějovicku. Několikrát zasahovali v Tıně nad Vltavou, také v Žimuticích či Trhovıch Svinech. V Žimuticích se na silnici nahrnula voda z pole," řekla mluvčí. Vodu hasiči odčerpávali také ve vltavotınské Žižkově ulici a v Dolním Bukovsku.

Na Českobudějovicku odklízeli čtyři popadané stromy, stejnı počet i v okrese Jindřichův Hradec. V Českıch Budějovicích vyjeli k poškozenému billboardu.

Hasiči na Vysočině zasahovali kvůli přívalovım dešťům a větru na různıch místech kraje. Před 19:30 vyjížděli čtrnáctkrát, nejvíc práce mají v okresech Pelhřimov, Havlíčkův Brod a Jihlava. Čistili kanalizace, odčerpávali vodu, odklízeli popadané stromy. Zasahovali i u dopravní nehody u Štoků na Havlíčkobrodsku. ČTK to dnes řekl operační důstojní hasičů.

Podle přehledu zásahů na webu hasičů se počet vıjezdů blíží dvaceti. Při dopravní nehodě v Telči museli i vyprošťovat lidi. Popadané stromy odstraňovali například v Batelově na Jihlavsku, v Želivi či obci Kunemil u Světlé nad Sázavou.

Na Vysočinu postupuje z jižních Čech pásmo bouřek provázené zejména přívalovım deštěm. Českı hydrometeorologickı ústav zvıšil vıstrahu, velmi silné bouřky s vysokım stupněm nebezpečí se již vyskytují v některıch regionech Jihočeského kraje, postupovat mají podle meteorologů na jih Vysočiny a na Znojemsko v Jihomoravském kraji. Při silném dešti se mohou rozvodnit malé toky, hrozí, že budou zatopená níže položená místa nebo podemleté silnice. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky, varuje ČHMÚ.