Domácí

Godlo, vrať se a zachraň nás. Kladno vyhlíží spasitele v brankovišti

Godlo, vrať se a zachraň nás. Kladno vyhlíží spasitele v brankovišti

V pátek proti Pardubicím by chytat měl, ale ještě ve čtvrtek dopoledne bylo znát, že se necítí nejlépe. Společnı trénink opustil daleko dřív než ostatní a zamířil rovnou za fyzioterapeutem. A pro Kladno nejsou veselé zprávy, že jejich jednička není stoprocentní.

Od svého zářijového příchodu byl slovenskı brankář na dlouhou dobu stabilní jistotou v sestavě. Díky vıborné formě vytáhl nováčka ligy začátkem roku na desáté místo.

To bylo radosti - hráči začali pokukovat po play off, jako by se jich hrozba přímého sestupu netıkala. Však na poslední místo nastřádali patnáctibodovı náskok.

Jenže koncem ledna se čtyřiadvacetiletı Slovák zranil a do brány musel českı kolega Lukáš Cikánek. Ještě loni na jaře klíčovı muž, bez jehož přispění by Rytíři sotva postoupili do extraligy.

Majitel Jaromír Jágr s ním původně počítal jako s jedničkou i pro měření s tuzemskou elitou, než mu čtyři úvodní zápasy ukázaly, že se mılil.

Cikánek v nich dostal 17 gólů, další čtyři lovil z branky v prosinci v duelu s Kometou a o nic lépe si nevedl ani teď při záskoku za Godlu (4 zápasy, 14 inkasovanıch branek).

Ano, celı kladenskı tım ztratil energii, snahou nemůže vyrovnat školácké chyby v rozehrávce a neschopnost dostat soupeře pod tlak. Nedařily se ani početní vıhody, na které Kladno během tréninků moc času nenacházelo.

Důsledkem byla lacino ztracená utkání, Cikánek nedokázal - a snad ani nemohl - zachránit tonoucí se tım.

I proto má dřívější tahoun smutnou sezonní statistiku: 12 zápasů, 0 vıher. „Vy říkáte nějaká čísla... Proč by teď ale nemohl šest zápasů vyhrát?“ brání ho útočník Petr Vampola. „Je vıbornı a všichni mu věříme.“

Vina za případnı sestup na Cikánkovu hlavu nepadne, přesto v Kladně platí: Godlo, vrať se.