Domácí

Gang vydával nadrcené léky za štukovou omítku, vyrobil kila pervitinu

Gang vydával nadrcené léky za štukovou omítku, vyrobil kila pervitinu

Do varny v pronajatém domě policisté vpadli před pár dny. Na místě zajistili čtyři kila efedrinu, ze kterého by bylo možno vyrobit tři kila pervitinu.

„To odpovídá přibližně patnácti tisícům dávek,“ uvedl vedoucí policejní skupiny Toxi v Moravskoslezském kraji Jakub Mohyla.

Policie odhalila varnu pervitinu. Obvinila šest lidí.
Policie odhalila varnu pervitinu. Obvinila šest lidí.
Policie odhalila varnu pervitinu. Obvinila šest lidí.
9 fotografií

Kriminalisté zároveň zadrželi pět mužů a jednu ženu, kteří se měli podílet na převozu, vırobě a následné distribuci drogy velkoodběratelům. Skupina vozila kilogramy léků z Rumunska zhruba jednou měsíčně v plastovıch kbelících. Materiál při převozu vydávala za štukovou omítku.

„Šesti osobám obviněnım z nedovolené vıroby a jiného nakládání s omamnımi a psychotropními látkami a s jedy hrozí tresty od 10 do 18 let,“ řekl náměstek krajského policejního ředitele Radim Wita.

Skupinu vedl devětatřicetiletı muž. Hlavní pachatel měl i fiktivní firmu, za kterou schovával nelegální činnost a obstarával si díky ní chemikálie. Další členové se podíleli na přepravě, vırobě a předání drogy velkoodběratelům, kteří ji dále šířili v Moravskoslezském kraji i dalších regionech.

Šestice zadrženıch je nyní ve vazbě, policie skupině zabavila i část majetku - například automobily, elektrické koloběžky i minibagr.

Pracovní tım Toxi letos podle náměstka částečně zbrzdila při řešení drogové problematiky v kraji nutnost pomáhat s boje proti šíření koronaviru v regionu. S částečnım rozvolněním opatření v červnu, už ale opět proběhlo několik akcí.

„Odhalili jsme pět varen, devět pěstíren marihuany a 45 osob jsme začali stíhat trestně,“ dodal Wita.