Domácí

Fotbalová asociace se distancovala od násilností při demonstraci

Fotbalová asociace se distancovala od násilností při demonstraci

"Ligová fotbalová asociace se distancuje od násilné formy protestů, které jsou spojovány s radikálními fotbalovımi fanoušky," sdělila LFA. V Česku jsou od pondělí na základě vládních opatření proti šíření koronaviru zakázány do začátku listopadu sportovní soutěže. Asociace v dnešním prohlášení uvedla, že chce vládu přimět k opětovnému povolení sportovních soutěží, ale pomocí věcného dialogu, a ne násilnım vynucováním.

Demonstrace proti opatřením vlády začala ve 14:00, o hodinu později ji organizátoři předčasně ukončili. Počet účastníků totiž několikanásobně překračoval povolenıch 500 lidí. Většina demonstrujících neměla roušky a nedodržovala rozestupy. Ohlášené akce se účastnili i fotbaloví fanoušci. Část z nich následně zaútočila pyrotechnikou na policejní kordon. Policie útočníky během hodiny zpacifikovala za pomoci obušků a vodního děla.

Násilí po demonstraci odsoudili i představitelé vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) ČTK sdělil, že je v šoku z toho, jak bezohlední a sobečtí jsou někteří občané, kteří nedodržují nařízení vlády proti covidu, a ohrožují sebe i ostatní. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) uvedl ve vyjádření pro ČTK, že se potvrdily obavy, že organizovaní fotbaloví chuligáni zneužijí svolanou demonstraci.