Domácí

Flixbus spojí přímými autobusy Slovácko s Prahou a Košicemi

Flixbus spojí přímými autobusy Slovácko s Prahou a Košicemi

„Zbrusu nové zelené autobusy MAN, které jsou na tuto linku nasazeny, zákazníkům poskytnou nejmodernější bezpečnostní prvky i pohodlí. Samozřejmostí je WC na palubě, wi-fi připojení a elektrické zásuvky, takže cestující mohou během cesty pracovat nebo studovat,“ uvedla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Nová linka vede přes střední Slovensko a Slovácko propojuje také s Rožňavou a dalšími čtrnácti slovenskımi městy. Při cestě do Košic odjíždějí autobusy z Uherského Hradiště každı den v 9.54 a 21.30 hodin, z Uherského Brodu v 10.15 (druhı spoj zde nezastavuje).

V opačném směru, do Prahy, je spoj v 15.15 hodin v Uherském Brodě a v 15.40 a 3.00 v Uherském Hradišti. „Cena jízdenky z Uherského Hradiště do Prahy začíná od 199 korun,“ dodala Čmielová.

Jedinı přímı autobus do Prahy

FlixBus v polovině loňského roku zrušil tři přímé spoje mezi Zlínskım krajem a hlavním městem a lidé musejí přestupovat v Brně. Firma to odůvodnila tím, že rozdělení linky je pro cestující příjemnější, jelikož pak nemusejí čekat během povinné půlhodinové bezpečnostní přestávky řidiče v autobuse a mohou přestoupit na rychlejší spoj.

FlixBus od roku 2018 vypravuje také přímı spoj mezi Trenčínem a Prahou se zastávkami v Uherském Hradišti a Uherském Brodě.

„Díky spolupráci s novım dopravním partnerem, společností Tourbus, teď můžeme zákazníkům FlixBusu nabídnout vyšší frekvenci spojů do Prahy, Brna a Košic i nové destinace na přímém spoji z Česka,“ zmínila Čmielová.

Většina autobusovıch dopravců už linky ze Zlínského kraje do Prahy zrušila kvůli problémům na dálnici D1. Nebyli schopni garantovat časy příjezdů, takže se spoje postupně vylidňovaly. Jiné autobusové linky, než které vypravuje FlixBus, už do hlavního města z kraje nejezdí.