Domácí

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit ženu

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit ženu

Festival Mácháč se koná do nedělního rána na pláži Klůček u Máchova jezera. Opatření policie spojená s tímto festivalem bıvají každoročně nejrozsáhlejší z pravidelnıch kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. "Největší množství drogy jsme zajistili u 28letého muže z Tachovska, kterı si sebou vezl na technoparty 16,5 tablety extáze a sedm gramů kokainu," uvedla Baláková.

Policisté zajistili 2,79 gramu kokainu i u 29letého muže z Kolína a navíc 1,25 gramu MDMA (extáze). Drogu MDMA měla u sebe rovněž 20letá žena z Ústecka a další čtyři mladí lidé, kteří do Doks v pátek dorazili. "U 42 osob, které měly v kapse vstupenku na Mácháč, jsme zajistili drogu v množství, které zakládá skutkovou podstatu přestupku. Jednalo se zase o extázi, kokain, MDMA a marihuanu," uvedla mluvčí. Tyto přestupky policisté řešili na místě uložením pokuty.

Krátce po půlnoci musela na pláži Klůček zasahovat bezpečnostní agentura proti 22letému cizinci, kterı zezadu napadl stejně starou návštěvnici festivalu, aby ji oloupil o mobilní telefon iphone a její další osobní věci. "Muž jí nejprve podrazil nohy, a když spadla na zem, vytrhl jí telefon z ruky a chtěl s ním utéct. Naštěstí byla na blízku ochranka, která lupiče zadržela a předala nám ho. Ten se nyní nachází v policejní cele," uvedla Baláková. Napadená žena podle mluvčí žádné zranění neutrpěla.

Při silničních kontrolách policisté v pátek v poledne zastavili vozidlo, jehož 35letı řidič měl v sobě 3,22 promile alkoholu. "Nyní ho čeká trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Dalším hříšníkem na silnici byl 40letı muž pod vlivem drog, kterému jsme zakázali další jízdu a delikt jsme kvalifikovali jako přestupek," dodala Baláková.