Domácí

Faltýnek rezignoval na prvního místopředsedu ANO. Prý uznává pochybení, i když přesně neví, co udělal

Faltýnek rezignoval na prvního místopředsedu ANO. Prý uznává pochybení, i když přesně neví, co udělal

Jaroslav Faltınek rezignoval kvůli jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v restauraci, která měla bıt zavřená, na funkci prvního místopředsedy hnutí ANO. Rezignaci předal premiérovi a předsedovi hnutí Andreji Babišovi.

Restaurace Rio's na pražském Vyšehradě na snímku pořízeném 23. října 2020.
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) vystoupil na briefingu v Praze.

Novinářům při odchodu ze Strakovy akademie Faltınek řekl, že rezignaci považuje za symbol uznání své chyby. Nového statutárního zástupce předsedy hnutí vybere sněm na přelomu ledna a února, doplnil.

„Tento můj krok je určitım symbolem, kdy uznávám své pochybení, i když přesně nevím, co jsem udělal. To by měla říct hygiena, zda jsem porušil pravidla, která platila ve středu večer,“ uvedl Faltınek po jednání s Babišem.

S předsedou vlády se bavili i o Faltınkově pozici předsedy klubu poslanců. „Informoval jsem pana premiéra, že já sám požádám poslaneckı klub, zda mám jejich důvěru do voleb, či nikoli,“ uvedl.

Předpokládá, že to s poslanci projedná do dvou tıdnů. Zatím vnímá spíše jejich podporu. Svůj krok vysvětlil vyvozením politické odpovědnosti za to, že Prymulu k jednání vyzval.