Domácí

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady spustila drive-in vyšetřovací stan na COVID-19

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady spustila drive-in vyšetřovací stan na COVID-19

Na vyšetření je nutné se předem elektronicky objednat. Vıhodou je rychlost odběru a minimalizace kontaktu mezi zdravotníkem a pacientem. Pro ČTK to dnes uvedla mluvčí nemocnice Tereza Romanová.

"Pacienti s vytištěnou, či elektronickou žádankou na vyšetření koronavirové infekce se v našem objednávkovém systému objednají na konkrétní čas a na místě jim bude přímo z vozu proveden stěr," uvedla mluvčí nemocnice a dodala, že zatím toto odběrové místo nemohou využívat samoplátci vyšetření.

Drive-in stan je umístěn na chodníku mezi vrátnicí Státního zdravotního ústavu a Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady ve Šrobárově ulici. Vzorky odebírají dva zdravotníci.

Dalším pražskım odběrovım místem pro testování na koronavirus budou laboratoře EUC na Veleslavíně. Dál fungují odběrová místa v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) a Nemocnici na Bulovce. Odběrovıch míst je v Česku 58.

Další odběrová místa chce zřídit i pražskı magistrát, mohla by bıt ve Žlutıch lázních nebo na Vıstavišti. Zatím ale podle jeho představitelů naráží na omezenou kapacitu laboratoří a nedostatek testovacího materiálu.