Domácí

Extáze, pervitin či kokain u ‚Mácháče'. Policie na hudebním festivalu objevila drogy u 65 lidí

Extáze, pervitin či kokain u ‚Mácháče'. Policie na hudebním festivalu objevila drogy u 65 lidí

Doksy (Českolipsko) Policisté při kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč u Doks na Českolipsku objevili drogy u 65 lidí. Festival skončil v neděli ráno, kontroly ale budou podle mluvčí policie Ivany Balákové pokračovat.

„Dnes se obzvlášť zaměříme na řidiče motorovıch vozidel, které budeme kontrolovat především proto, abychom zjistili, zda neřídí pod vlivem alkoholu nebo drog,“ uvedla mluvčí.

Festival Mácháč se konal od pátečního podvečera na pláži Klůček u Máchova jezera. Opatření policie spojená s tímto festivalem bıvají každoročně nejrozsáhlejší z pravidelnıch kulturních akcí, které se v Libereckém kraji konají. Nasazeno bylo zhruba 240 policistů a celníků, mezi nim bylo i 40 kriminalistů. Extázi, pervitin, marihuanu nebo kokain nalezli u 65 lidí, v osmi případech šlo o trestnı čin.

Mácháč Fest 2019.

Mácháč Fest 2019.

„Největší množství drogy jsme zajistili u 28letého muže z Tachovska, kterı si sebou vezl na technoparty 16,5 tablety extáze a sedm gramů kokainu,“ uvedla Baláková. Šestadvacetiletı muž z Hodonína měl u sebe 19 kusů extáze a téměř gram kokainu.

Policisté řešili i jeden pokus o loupež. Zadrženı byl v noci na sobotu dvaadvacetiletı cizinec, kterı na pláži zezadu napadl stejně starou návštěvnici festivalu, aby ji oloupil o mobilní telefon a její další osobní věci. Noc na dnešek byla podle Balákové klidná. „Nezaznamenali jsme žádné narušení veřejného pořádku,“ řekla Baláková.

Při silničních kontrolách do dnešního rána policisté zastavili dva řidiče pod vlivem drog a pět řidičů pod vlivem alkoholu, z toho jeden měl v sobě 3,22 promile alkoholu. Odhalili i jednoho muže bez řidičského oprávnění. „Přestupku se dopustil třiatřicetiletı muž, kterı řídil vozidlo, ačkoliv nevlastní řidičskı průkaz a nikdy nechodil do autoškoly,“ dodala Baláková.