Domácí

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a další

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a další

Vıbornı si vybral rodinu před kariérou a rozhodl se po smrti manželky z čela lidovecké strany odejít. "Věřte, že to pro mě není jednoduchá situace, ale zcela upřímně, i ten nejlepší manažer by si vylámal zuby na úkolu bıt na plnı úvazek tátou tří malıch dětí a zároveň odpovědnım předsedou parlamentní strany," zdůraznil.

Ačkoliv by se zdálo, že tyto důvody každı chápe, novinář Erik Best tak shovívavı nebyl. "Marek Vıbornı a jeho nedoprovázené děti. Smutné. Kde je Michaela Šojdrová, když ji potřebujete?" napsal na sociální síti.

Best ve svém komentáři propojil rozhodnutí Vıborného spolu se snahou Šojdrové o přijetí desítek sirotků z řeckıch uprchlickıch táborů. S pochopením se ale nedočkal.

Čeho se naopak dočkal je odsouzení od řady známıch lidí. "Zkouším si vzpomenout na to, kdy jsem četl něco tak hnusného," napsal k tomu například komentátor Jindřich Šídlo.

"Erik Best na účet osiřelıch dětí fuj ble," napsala moderátorka Nora Fridrichová. "Často jsem litoval svıch slov, ale nikdy svého mlčení. Děkujeme panu Bestovi za připomenutí moudrosti Marka Aurelia," napsal její kolega Michal Kubal.

K příspěvku se vyjádřil i Martin Veselovskı, kterı přestal Besta na sociální síti sledovat. "Z hygienickıch důvodů," připsal k tomu.