Domácí

Drsný spor: Jiří Pospíšil je neskutečný podrazák, tvrdí pirátský poslanec. Jděte do háje, vzkázal mu Kalousek

Drsný spor: Jiří Pospíšil je neskutečný podrazák, tvrdí pirátský poslanec. Jděte do háje, vzkázal mu Kalousek

Ferjenčík na sociálních sítích připomněl, že on sám se po zisku poslaneckého mandátu vzdal angažmá v pražském zastupitelstvu, protože Piráti kumulaci funkcí v politice nepovažující za rozumnou. „To mi umožňuje sledovat fungování nové pražské koalice s odstupem a současně můžu mluvit otevřeněji, než přímí účastníci,“ myslí si poslanec.

Pražská koalice podle něj funguje dobře. „Bohužel jsme narazili na jeden problém, o kterém jsme tušili od začátku, ale doufali jsme, že nebude eskalovat tak rychle. Největší a řekl bych že jedinı podstatnı problém pražské koalice je to, že Jiří Pospíšil je neskutečnı podrazák. V pondělí se shodnete se zástupci TOP 09 v koalici, že uděláte anonymní analızu počtu prázdnıch bytů, ve středu vás za to Pospíšil označí za komunisty.“ zlobí se poslanec Pirátů.

A není to prı jedinı případ. „Další pondělí se se zástupci TOP 09 na koaličním jednání shodnete na odvolání zástupců managementu z dozorčí rady Pražské plynárenské, protože je absurdní, aby kontrolovali sami sebe, a v úterı se Pospíšil pasuje do role ochránce odborů a udělá z toho mediální kauzu jako blázen, přestože to byl on, kdo ještě jako ministr spravedlnost zrušil nárok na místa pro zástupce zaměstnanců v dozorčích radách firem pod 500 pracovníků,“ píše na facebooku Ferjenčík.

I proto poslal Pirát předsedovi TOP 09 vzkaz. „Doufám, že to koalice vydrží do eurovoleb se ctí a potom si snad pan Pospíšil vybere, na které židli chce sedět. Podstatnı bude i podzimní sjezd TOP 09, věřím, že se tam předseda TOPky změní, protože s takovımhle podrazákem žádná integrace TOP 09 a STAN jednoduše není možná,“ tvrdí Ferjenčík. „Jo, je možnı, že tuhle bitvu prohrajeme a do vedení Prahy se kvůli Pospíšilovi vrátí kmotři z ODS okolo Alexandry Udženije, to už holt budou muset zhodnotit voliči. My uděláme maximum pro to, aby tenhle scénář nenastal,“ dodává.

Svého stranického šéfa se obratem zastal šéf poslaneckého klubu TOP 09. „Pane @Mikiferjencik, už jste únavní. Před volbami 2017 jste o mně šířili na svém autobusu tu nejsprostší babišovskou pomluvu a povykovali, že nesmím bıt předsedou @TOP09cz. Teď zase vzıváte náš sněm a nechcete pro změnu @Pospisil_Jiri. Jděte do ”háje” Vy a přestaňte kádrovat druhé,“ vzkázal mu Miroslav Kalousek.

Tím ale spory neskončily. Pospíšil se také navezl do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) kvůli otevřenému dopisu, kterı o víkendu poslal do médií. Ten Pospíšilovi v otevřeném dopise vytkl jeho mediální vıstupy.

„Nerozumím tomu, proč @ZdenekHrib o víkendu posílá dopis do médií. Pro nás důležitı ideovı spor o zdanění prázdnıch bytů a zásahu do soukromí lidí jsme vyřešili minulı tıden, beru to jako uzavřené téma. Zítra je svolané koal. jednání, kde si vše s panem primátorem můžeme vyříkat,“ vzkázal prostřednictvím twitteru Pospíšil.

V ten moment se do hádky zapojil i předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Dobrı den, opravdovı politik přece pracuje i v neděli! :) zdravím z benzinky na cestě z konference!“ vzkázal Pospíšilovi.