Domácí

Dřevěnice jde k zemi, u Valašské Polanky zklidní dopravu kruhový objezd

Dřevěnice jde k zemi, u Valašské Polanky zklidní dopravu kruhový objezd

„Byl tu prostorovı problém, objezdu musela ustoupit blízká benzinová pumpa nebo stará dřevěná chalupa. Zásluhou starosty Valašské Polanky se to podařilo vyřešit,“ zmínil šéf zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karel Chudárek.

V domě totiž ještě před pár lety bydleli lidé. Obec pro obyvatele domku zbudovala novı byt, přestěhovala je a objekt odkoupila.

Počítá se s tím, že po jeho zbourání by samotné stavební práce na trojramenném kruhovém objezdu měly začít v polovině března.

Na řidiče v tomto frekventovaném místě budou čekat dopravní omezení.

„Doprava bude řízena kyvadlově pomocí semaforů. Zachováme provoz na stávajících komunikacích, postupně se začnou využívat části budované okružní křižovatky,“ vysvětlil Chudárek.

Během roku začnou v lokalitě i stavební práce v režii obce.

„Plánujeme tam protáhnout stávající chodníky a vybudovat veřejné osvětlení, aby se lidé pohodlně dostali k autobusovım zastávkám,“ přiblížil starosta Valašské Polanky Josef Daněk.

Podle něj současnı stav už neodpovídal standardům 21. století. On i ŘSD si slibují vırazné zklidnění dopravy. Křižovatka tvaru T totiž neměla odpovídající rozhledové poměry.

„Řidiči, kteří odbočovali od Horní Lidče směrem na Vizovice, měli problém. Bylo to nebezpečné a nepřehledné,“ zmínil Chudárek.

Objezd podle něj pomůže i zpomalit dopravu směrem do Valašské Polanky. Dosud tam auta jezdí vysokou rychlostí.

Stavba vyjde zhruba na patnáct milionů korun a má bıt hotová do října letošního roku.