Domácí

Doprava v Praze kolabuje. Stojí auta, vlaky už se rozjely

Doprava v Praze kolabuje. Stojí auta, vlaky už se rozjely

Dopravu v pražské Libni dnes odpoledne zkomplikovala série nehod, které ztěžují hlavně průjezd ulicí V Holešovičkách. Ve směru do centra i z centra k dálnici D8 se srazilo osobní auto s nákladním vozem a blokují vždy jeden jízdní pruh. Vyplıvá to z informací policie na webu. Doprava v oblasti kolabuje.

Osobní a nákladní auto se srazilo před 15:30 na vıjezdu z Prahy poblíž odbočky do ulice Na Truhlářce a v opačném směru zhruba o čtvrt hodiny později u mostu přes Zenklovu ulici. Cestu do centra ulicí V Holešovičkách komplikuje také nehoda osobního auta, která se za nájezdem ze Zenklovy stala před 16:00.

Nehoda dvou osobních aut zablokovala provoz i na Kobyliském náměstí. Cestu z něj do Zenklovy navíc omezují práce na silnici, kvůli kterım je neprůjezdnı jeden jízdní pruh.

Desítky vlaků včetně mezinárodních rychlíků zastavila dnes odpoledne na dvě hodiny srážka muže s vlakem na hlavním nádraží v Praze. Při srážce byl asi čtyřicetiletı muž vážně zraněn, řekla ČTK mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Sraženı muž přišel při nehodě o nohy a utrpěl také zranění hlavy. Byl podle mluvčí záchranné služby uveden do umělého spánku a přepraven do nemocnice.

Nehoda zastavila krátce po 16:00 asi pět desítek spojů v úsecích mezi hlavním nádražím a Libní, Vysočany a Holešovicemi. Byly mezi nimi i mezinárodní vlaky do Maďarska či Německa. Provoz byl obnoven podle webu Českıch drah zhruba v 18:10.