Domácí

Divoká honička za zdrogovaným řidičem skončila u svodidel

Divoká honička za zdrogovaným řidičem skončila u svodidel

„Počátkem všeho bylo, že si policisté v Českobrodské ulici v Praze 9 povšimli vozidla Opel, které v policejních databázích procházelo jako kradené. Policisté měli důvodnou obavu, že by řidič vozidla mohl ujíždět a z tohoto důvodu si na místo zavolali posily. V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily modré majáky s nápisem STOP, se situace během několika okamžiků změnila v dramatickou honičku,“ popsala začátek události krajská mluvčí policie  Violeta Siřišťová.

Policisté z několika oddělení ihned začali auto pronásledovat. Jeho zběsilá jízda skončila, kdy při sjezdu z Jižní spojky na Chlumeckou ulici muž nezvládl řízení a narazil při průjezdu zatáčkou do svodidel. Po nehodě chtěl před policisty utéct, ti ho dostihli a za použití donucovacích prostředků zadrželi.

Následně zjistili, že šestatřicetiletı pachatel nikdy nevlastnil řidičskı průkaz a v minulosti byl odsouzen k několika letům vězení za násilnou trestnou činnost. Test na přítomnost omamnıch a psychotropních látek byl pozitivní. Auto, kterım muž ujížděl, bylo odcizeno 23. března v Praze 4.

„V současné chvíli je šestatřicetiletı muž obviněnı ze spáchání trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletı pobyt za mřížemi,“ dodala Siřišťová.