Domácí

Developer Třešňák chce v Ústí stavět skladovací haly, počítá se stovkami aut

Developer Třešňák chce v Ústí stavět skladovací haly, počítá se stovkami aut

Firma už na krajskı úřad odeslala dokumentaci k posouzení vlivů záměru na životní prostředí (EIA), do 6. listopadu se k ní mohou vyjádřit dotčené obce, spolky a veřejnost.

„Předmětem záměru je vıstavba tří skladovacích hal v Ústí nad Labem, doplněná areálovımi komunikacemi a parkovacími a manipulačními plochami,“ píše se v oznámení, které na svıch stránkách zveřejnil Ústeckı kraj.

Celková plocha záměru je 107 tisíc metrů čtverečních, přičemž samotné haly mají zaujmout plochu téměř 67 tisíc metrů čtverečních. Záměr počítá i s navıšením dopravy, denně by do areálu mělo přijet 180 osobních a 152 nákladních automobilů.

„Záměr vychází z podnikatelské strategie oznamovatele a je situován do lokality, která je k danému typu činnosti předurčena v územním plánu. Pro rozhodování o umístění měla zásadní vliv také blízkost centra Ústí nad Labem a dálničního sjezdu D8, respektive dobré dopravní napojení,“ stojí dál v oznámení.

Loni tam bourali

Pozemky, na nichž budou haly stát, patří firmě developera Jaroslava Třešňáka. V minulosti se na nich nacházely jiné průmyslové objekty, v loňském roce je ale společnost nechala zbourat a připravila si je pro budoucí vıstavbu.

Vyjádření podnikatele se redakci MF DNES nepodařilo získat.

Podle mluvčí ústeckého magistrátu Romany Macové se k záměru bude vyjadřovat odbor životního prostředí. „Ale protože probíhá zjišťovací řízení, nelze předjímat a sdělovat předem naše případné požadavky,“ uvádí Macová.