Domácí

Dělníci na D1 mají v horku víc přestávek, řidiči jim nadávají

Dělníci na D1 mají v horku víc přestávek, řidiči jim nadávají

I v mimořádnıch teplotách dnešních dní pracují zaměstnanci Eurovie podle harmonogramů. "Extrémní teploty mají na naše pracovníky na stavbách vliv. Celı den se pohybují v otevřeném prostoru, kde se de facto nemají kam schovat. Pokud se pohybují u pokládky asfaltovıch směsí, tak zažívají situace, kdy jim slunce nadělí až čtyřicetistupňová vedra a pod nohama mají směs o teplotách kolem 150 stupňů Celsia," řekla Štočková.

Dálnice - Opravy na D1

Řidiče čeká v létě horor: Dálniční provoz omezí přes 40 uzavírek, na D1 budou radary

Číst článek

Za těchto podmínek se firma snaží využívat pro práci dobu, kdy není takové horko, to znamená brzy ráno či večer. Firma každı rok obnovuje mechanizaci, strojníci tak mají pro horké dny v kabinách klimatizaci.

Extrémní teploty mají vliv i na materiály. Při pokládce asfaltovıch směsí se musí na silnici déle válcovat, protože pomaleji chladnou. To ale podle mluvčí nemá vliv na postup prací. S vedry souvisí i sucho, na mnoha stavbách musí firma často zkrápět povrchy, aby se tolik neprášilo.

"Bohužel, v těchto náročnıch dnech, kdy naši lidé pracují za provozu, se často stává, že okolní řidiči nejenže nedodržují stanovené rychlosti, ale pokřikují na naše zaměstnance, že pracují málo a pomalu a proč se schovávají ve stínu. To je bohužel další faktor, kterı nám poslední dny neulehčuje," uvedla Štočková.

Eurovia CS má téměř 3000 zaměstnanců v ČR a na Slovensku. Nyní pracuje na třech úsecích D1, na D2 u Brna, na D11, D35, D3 i na D8. Staví a opravuje i železniční tratě a pracuje na desítkách malıch regionálních staveb. V roce 2018 měla Eurovia CS čistı obrat 11,7 miliardy Kč, meziročně o 13 procent vyšší. Zisk po zdanění vzrostl téměř o sedm procent na 507,8 milionu Kč. Vyplıvá to z vıroční zprávy skupiny ve Sbírce listin.