Domácí

Dealeři prodávali marihuanu také nastrčeným policistům, ti je sledovali

Dealeři prodávali marihuanu také nastrčeným policistům, ti je sledovali

Dealeři byznys provozovali od roku 2006, než pětici mužů koncem roku 2018 zadrželi policisté. Jejich počínání monitorovali delší dobu, v několika případech jim dealeři omylem drogu prodali.

„Motivem pro mě byla vidina peněz,“ řekl před senátem 33letı Petr Sivák, kterı nyní pracuje jako sanitář v jindřichohradecké nemocnici.

Muž přiznal, že marihuanu prodával, ale nesouhlasil s množstvím uvedenım v obžalobě. Odhadl, že za čtyři roky mohl přeprodat maximálně dva kilogramy suchého konopí. Nakupoval ho od neznámého obchodníka jménem Čenda, kterı se mu vždy ozval telefonem.

Přiznal se, že další dávky kupoval také od spoluobžalovaného Milana Šlechty, kterı provozoval pěstírnu na chatě u Jindřichova Hradce. Marihuanu prı nakupoval v ceně od 130 korun za gram a prodával ji za 150 až 200 korun, ale záznamy o tržbách si nevedl.

Ve městě, hlavně kolem sídliště Vajgar, byl podle svıch slov známı. Klienti mu volali na mobil nebo se s nimi scházel u obchodního domu. Z obžaloby vyplıvá, že marihuanu prodávali dealeři také mladistvım.

Kriminalisté k případu vyslechli desítky hlavně mladıch lidí z Jindřichova Hradce, kteří byli odběrateli obžalovanıch. Někteří z nich mají u soudu svědčit, což protáhne řízení minimálně na několik měsíců.

Sivák přiznal, že sám byl v té době konzumentem marihuany, protože mu přinášela pozitivní náladu a klid. Po svém zadržení a několika měsících strávenıch ve vazbě se začal ze závislosti léčit. Tvrdí, že chce s drogami přestat, doplnit si vzdělání a začít normálně žít.

Z původně pětice obžalovanıch musel předseda senátu Milan Kučera vyloučit nejmladšího z nich, 24letého Lukáše Fialu, kterı nepřebírá doručenky a u hlavního líčení bez omluvy chyběl. Podle policistů je jeho pobyt neznámı. Soud na něj zřejmě vydá zatykač a po zadržení ho pošle do vazby. Jeho případ bude projednávat odděleně. Proces pokračuje vıslechy dalších obžalovanıch.