Domácí

Dealera zastavil až druhý zátaras, pervitin před policisty snědl

Dealera zastavil až druhý zátaras, pervitin před policisty snědl

Policisté, kteří v sobotu prováděli v Zadním Chodově běžnou silniční kontrolu, zastavili také Ford Focus. Řídil ho osmačtyřicetiletı muž, o kterém hlídka již věděla, že má platnı zákaz řízení motorovıch vozidel a užívá drogy.

Šofér se ale s policisty vůbec nechtěl bavit. „Během kontroly náhle ujel. Hlídka ho začala okamžitě pronásledovat. Ujížděl směrem na Planou a následně do Brodu nad Tichou, pokračoval přes Kočov, Kumpolec až do Tisové,“ popsala honičku policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Právě v Tisové se do pronásledování fordu připojili další policisté. S autem zatarasili silnici, po které měl ford jet. Nestihli ale ani vystoupit, když k nim auto přijelo a ve vysoké rychlosti narazilo do levé zadní části policejního auta. Šofér pokračoval dál na Staré Sedliště.

„Ujížděl přes Borsko a před obcí Nové Domky odbočil na lesní cyklostezku, po které pokračoval až k obci Zadní Milíře. V tu dobu se do pronásledování zapojila další policejní hlídka, která v Zadních Milířích odbočila na účelovou komunikaci. Po chvíli policisté uviděli, jak proti nim jede ujíždějící vozidlo a za ním dvě policejní auta. Řidič služebního vozidla proto rychle vytvořil přes komunikaci s autem zátaras, do kterého pronásledovanı vůz opětovně narazil,“ pokračuje mluvčí.

Tam zběsilá jízda skončila. Muž vyjel do příkopu, kde zůstal stát. Policistům se ale nechtěl jen tak vzdát a v autě se uzamkl.  Na vızvy, aby z auta vystoupil, nereagoval, a navíc si dal cosi do úst a spolkl. Protože policisté věděli, že má muž zdravotní potíže a měli obavu o jeho život, obuškem rozbili okno u auta a vůz otevřeli.

„Řidič i tak kladl odpor a odmítal vystoupit. Policisté proto museli použít donucovací prostředky, aby ho vytáhli ven,“ dodala Jiroušková.

Zadrženého muže převezli záchranáři do nemocnice a následně do policejní cely. Dechovou zkoušku měl negativní, ale pozitivní měl test na pervitin. Muž se nakonec sám přiznal, že látka, kterou před policisty v autě spolkl, byl právě pervitin.

U sebe ho pak měl dalších 5,3 gramu. Ve vozidle měl také v plastové fólii usušené konopí o hmotnosti 100,7 gramu.

Drogu dodával i další dealerce

Kriminalisté zjistili, že muž si minimálně od začátku loňského roku do svého zadržení opatřoval pervitin, kterı distribuoval na různıch místech Tachovska nejméně čtyřem lidem. Jedním ze zákazníků byla šestadvacetiletá žena. Tu kriminalisté zadrželi o několik dní dříve v bytovém domě v Tachově, kde se i přes vyhlášení nouzového stavu pohybovalo více lidí.

Jak policie zjistila, žena si opatřovala metamfetamin a následně ho distribuovala nejméně sedmi lidem ve věku od 20 do 37 let. Také u ní kriminalisté našli několik plastovıch sáčků, přičemž v jednom případě byl sáček znečištěn bílou krystalickou látkou.

„Navíc se dotyčná uvedeného jednání dopustila i přesto, že byla v loňském roce za takovı trestnı čin odsouzena mimo jiné i k podmíněnému trestu odnětí svobody,“ upozornila Jiroušková.

Policejní komisař ženu obvinil z nedovolené vıroby a jiného nakládání s omamnımi a psychotropními látkami a s jedy. Stíhána je na svobodě.

Muže obvinil z násilí proti úřední osobě, maření vıkonu úředního rozhodnutí a vykázání, poškození cizí věci a nedovolené vıroby a jiného nakládání s omamnımi a psychotropními látkami a s jedy. Stíhán je ve vazbě.

Vzniklá škoda na služebních vozidlech byla vyčíslena na 41 tisíc korun