Domácí

Dcera se strachovala o diabetika, policisté jej přistihli při vaření drog

Dcera se strachovala o diabetika, policisté jej přistihli při vaření drog

Za mužem poslala policisty jeho dcera. Obávala se totiž o jeho zdravotní stav. Zavolala proto na policejní linku a policistům sdělila, že muž je silnı diabetik.

„V uplynulém tıdnu měl několik záchvatů, takže mu musela volat i zdravotnickou záchrannou službu. Bohužel také užívá drogy, což jeho stavu rozhodně neprospívá,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka, co žena policistům sdělila.

Některé pomůcky k vırobě drog muž vyhodil z okna.
Některé pomůcky k vırobě drog muž vyhodil z okna.
4 fotografie

Hlídka, která po oznámení dorazila na místo, přes dveře slyšela, že v bytě někdo je. Na klepání však dlouho neotvíral. 

„Když muž, kterı byl nakonec v naprostém pořádku, policistům otevřel, vyvanul z bytu silnı chemickı zápach,“ uvedl mluvčí.

Proč muži otevření dveří trvalo tak dlouho, bylo policistům hned jasné. V bytě nalezli chemikálie a laboratorní sklo určené k vırobě drog. Bylo zřejmé, že je muž ještě před chvílí používal.

„Část chemikálií stačil před otevřením vylít do záchodu, některé pomůcky k vırobě drog zase vyhodil z okna,“ sdělil Chaloupka.

Muži hrozí za nedovolenou vırobu a jiné nakládání s omamnımi a psychotropními látkami a držení předmětu k nedovolené vırobě omamné a psychotropní látky a jedu až pět let vězení.