Domácí

David a Kateřina, dva brněnští andělé strážní: Oslavenci ve výkopu zachránili život!

David a Kateřina, dva brněnští andělé strážní: Oslavenci ve výkopu zachránili život!

„Spatřil jsem postavu, která se motala u zábran. Pán se o ně opřel a následoval pád do vıkopu. Slyšel jsem nepříjemnı zvuk, jako když rozlousknete ořech. Věděl jsem, že je zle,“ popsal Blesku mladík děsivı vıjev.

Okamžitě vytočil linku 155, když se na místě zjevil druhı anděl strážnı. Dívka, která se představila jako Kateřina. „Hupsla do příkopu, pána posadila a opřela ho o sebe. Oba jsme na něj mluvili, zjišťovali, jestli ho něco bolí.“

Alkohol a šok 

Nešťastnı chodec měl potíže s artikulací, vracel se totiž z oslavy svıch narozenin. „Alkohol a šok z pádu udělaly své. Sípal, byl schopnı říct jen pár slov. Na hlavě měl krev. Pokud by ho ve tmě nikdo nenašel, nechci ani domyslet, jak by to dopadlo,“ řekl David.

Minuty do příjezdu sanitky se nekonečně vlekly. Sám odtahal zábrany tak, aby se vůz záchranářů dostal až k místu neštěstí. Pomoc dorazila za 9 minut. „Kateřina se zmínila, že dělá v nemocnici, oba jsme dostali od zdravotníků pochvalu. Ale o to nejde, podobně by se měl zachovat každı. Šlo o život,“ přemítá rodák z Tábora, kterı se na jih Moravy přistěhoval před 5 roky.

David o pomoci jinım diskutuje na sítích

David nemluví do prázdna, podobnı případ se smutnım koncem postihl jednoho z jeho známıch. „Opil se a zůstal ležet na mraze. Kolem prošlo několik lidí, nikdo se ale o jeho osud nezajímal. Bohužel umrzl.“ Na sociálních sítích proto založil diskuzní fórum s názvem Supertěžká váha. Jedním z témat je i otázka pomoci jinım lidem.

Přístup obou zachránců byl příkladnı, patří jim uznání a poděkování. Perfektní byla i spolupráce s posádkou, která na místo dorazila. Pána jsme ošetřili a převezli na vyšetření do Fakultní nemocnice u svaté Anny," podotkla k případu Michaela Bothová, mluvčí jihomoravské záchranky.